İstanbul'da İlçe Milli Eğitimlerde Görevden Almalar Devam Ediyor

Esenyurt ve Sultangazi ile başlayan İstanbul İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki son değişiklik Avcılar ve Bakırköy İlçe müdürlükleriyle devam ediyor.

MEB 08.10.2021, 22:38 08.10.2021, 22:47
İstanbul'da İlçe Milli Eğitimlerde Görevden Almalar Devam Ediyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICInın ilçe müdürü alma ve yerine kendine yakın isimleri atama operasyonu devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık görevine başlamasıyla birlikte şok görevden almalarla bir anda gündemi sarsmıştı. Genel Müdürlerle başlayan ve kimsenin dokunulamaz diye baktığı il müdürleriyle devam eden görevden almalarda sıra büyük şehirlerin ilçe müdürlerine geldi.

İstanbul MEMdeki operasyonu İl Müdürü Levent YAZICI bizzat yürütüyor. 

AVCILAR ve BAKIRKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ

Esenyurt ve Sultangazi ile başlayan İstanbul İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki son değişiklik Avcılar ve Bakırköy İlçe müdürlükleriyle devam ediyor.

Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız görevden alınarak yerine Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Dervişoğlu atandı.

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin görevden alınarak yerine Fatih İslam Seçen Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Muhammet Fatih Çepni atandı.

Atamalardaki isimlerin Levent YAZICInın ekibindeki isimler ve Trabzon kökenli olmaları dikkat çekiyor.  

Levent YAZICI görevden aldığı ismlere ise atamaların Bakan Beyin takdiri olduğunu ifade ediyor. 

İSTANBULDA 11 İLÇE MÜDÜRÜ DEĞİŞİYOR.

Milli eğitim kulislerinde İstanbuldaki ilçe müdürlüğü değişikliklerinin 11 ilçeyi bulacağı haberleri dolaşıyor. Esenyurt, Sultangazi, Avcılar, Bakırköy ile 4 ilçede değişiklik gerçekleşmiş oldu. Değişikliklerin Zeytinburnu, Kağıthane ve Anadolu yakasından bazı ilçelerle devam edeceği söyleniyor.

Cevat DERVİŞOĞLU Kimdir?

1978 Trabzon Of doğumlu olan Cevat DERVİŞOĞLU 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Dervişoğlu, Beyoğlu ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.

2 yıla yakın süredir Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürüten Cevat Dervişoğlu; Beyoğlunda görev yaptığı dönemden itibaren çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmiş, İstanbul Milli Eğitim camiasında adından sık sık söz ettirmeyi başarmıştı. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması konusunda Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle okullaşma oranını %150 artırmış, öğretmenlerin yüksek lisans eğitimleri için üniversitelerle protokoller yaparak bir çok öğretmene yüksek lisans fırsatı sunmuştur. Ara sınıflarda eğitim gören okumaz yazmaz öğrencilerin tespiti ve bu öğrencilerin okur yazar hale gelmesinde yaptığı çalışmalarla da gündeme gelmişti. 

Yorumlar (3)
Maarif 2 hafta önce
İlk alınması gereken yer Büyükçekmece seçimler yaklaşıyor yatan kadroyu değiştirmeler zaten başka işlerle uğraşıp duruyorlar
Mustada muhammet 2 hafta önce
İlk alması gereken ilçe Sarıyer İlçe müdürüdür.Çete sarıyere yuvalandı.Mesai saatlerine düzgün gelmeyen,oturup bitcoin oynayıp dedijodu, yapan şahıslar burada toplanmış bilginiz olsun
Sadık 2 hafta önce
Devri sabık...
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı