İstanbul MEM'de Birçok İlçe Müdürü Görevden Alındı

İstanbul MEM'de Birçok İlçe Müdürü Görevden Alındı. Görevden alınanların yerine atanan isimler ise Eğitim Bir Sen şube başkanlarının itirazı nedeniyle halen göreve başlatılmadı.

MEB 31.07.2021, 18:36
İstanbul MEM'de Birçok İlçe Müdürü Görevden Alındı

Ajanskamu-Özel Haber

İstanbul MEMde Birçok İlçe Müdürü Görevden Alındı. Görevden alınanların yerine atanan isimler ise halen göreve başlatılmadı. 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICInın karanameleri tebliğ etmediği ve beklettiği iddia ediliyor.

Görevden almalara EBS İstanbul şube başkanlarından Talat YAVUZ başta olmak üzere İdris ŞEKERCİ ve Erol ERMİŞin itiraz ettiği , İl Müdürü Levent YAZICInın ise bu baskılar nedeniyle atanan bu isimlere karanameleri tebliğ etmediği, Eğitim Bir Senin ise kararnameleri iptal ettirmek için Bakanlığa baskı yaptığı iddia ediliyor. 

İl Müdürü Levent YAZICIya yapılan baskının nednenin ise yeni atanan bazı isimlerin Türk Eğitim Senli olması , görevden alınan bazı isimlerin ise Şube başkanlarının yakın arkadaşı olması nedeniyle olduğu iddia ediliyor. 

Bakan Beyin yaptığı atamalara Eğitim Bir Senin İstanbuldaki bazı şube başkanlarının itiraz nedeniyle Bakan Ziya SELÇUKun istifa ettiği haberlerinini dolaşıma sokulduğu iddia ediliyor.

Konuya tepkiyi ise Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN gösterdi. 

Geylan Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33