Koncuk: "MEB tarihinde emsali görülmemiş bir atamaya daha imza atıldı"

MEB tarihinde emsali görülmemiş bir atamaya daha imza atıldı.

MEB 26.05.2022, 21:10 27.05.2022, 20:18
Koncuk: "MEB tarihinde emsali görülmemiş bir atamaya daha imza atıldı"

İsmail Koncuk Millî Eğitim Bakanlığı tarihinde emsali görülmemiş bir atamaya daha imza atıldığını, yapmış olduğu açıklama ile dile getirdi.

Koncuk | Liyakatsızlık yuva yapmış

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi ve Meclis Araştırması verdiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı olduktan sonra yaptığı tüm atamalar ve görevden almalarla ilgili gündemden düşmediği gibi Millî Eğitim Bakanlığı tarihinde emsali görülmemiş bir atamaya daha imza atıldığını, yapmış olduğu açıklama ile dile getirdi.

ÖSYM başkanlığı yaptığı dönemde makam şoförü olarak birlikte çalıştığı ve devlet memuru olmayan “İlyas Öcal,” Bakan olduktan sonra Millî Eğitim Bakanlığına “sözleşmeli statüde çalışan işçi” olarak işe başlatılmış ardından da 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Madde 76’ya göre hülle yolu ile Bakanlık Özel Kalem müdürlüğü makamına istisnai kadro/atama ile devlet memuru olduğu bilgisi kamuoyunda geniş infial oluşturduğunu ifade etti.

Öncelik eğitim olmalı!

Koncuk, önceliği eğitim olan bir Bakanlık, bir Bakanın “liyakatsiz atamaları” ile meşgul edilmemeli, eğitimcilerin ve eğitim sisteminin biriken sorunları bir an önce çözüme ulaştırılmalı, dedi.

Bu bağlamda; “Mahmut Özer’in Bakan olarak göreve geldiği günden bu yana, Millî Eğitim Bakanlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Madde 76 ya göre eş, dost, akraba ve arkadaş kaç kişiye asaleten kadro verildiğinin, kadro alanların hangi birimlerde göreve başlatıldığının araştırılması ve yanlışlıkların giderilmesi elzemdir. Hükümet gereğini yapmalıdır!” diyerek sözlerine son verdi.

MEBPERSONEL

Yorumlar (1)
Kamudan haber.. 1 yıl önce
Olur bunlar. 94 ,88 yazılı sınav puanın 90 mülakat puanım 2018 sube müdürlüğü tercih ile yapamadım çünkü her yer taşra çünkü oğlum yüzde 92 engelli kardeslerim engelli yap gelirsin dediler ama yapamadım ilimde merkezde açık yoktu. Kimseyede güvenmedim.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı