Mahmut Özer'in Yerine Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Yerine Kim Gelecek..

MEB 29.05.2023, 13:48
Mahmut Özer'in Yerine Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Olacak?

Cumhurbaşkanlığı 2.Tur Seçimlerin sona ermesiyle birlikte yeni kabinenin bu hafta içerisinde belli olması bekleniyor. Bakan Mahmut Özer dün seçim sonuçları netleşmeye başladığı an Twiitter hesabından mesleki eğitim ile ilgili açıklaması ile her ne kadar görevde kalmak için uğraşsa da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerin Milletvekili seçilmesi nedeniyle Bakanlık koltuğuna veda etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Peki Bakan Mahmut Özer sonrası yeni Milli Eğitim Bakanı kim olur bu konuda uzun zamandır bir çok isim kamuoyunda zikrediliyor bu isimlerin başında Nazif Yılmaz ,Erhan Afyoncu gibi teknokrat isimler bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bu sefer teknokrat bir ismin geçmeyeceği Ak Partide 3 dönem kuralına takılan siyasi ağırlık isimlerin ön plana çıkmaya başladı 27. dönem Ankara Milletvekili Emrullah İşle ve Mehmet Naci Bostancı isimleri ön plana çıkmaya başladı.

Bu ismi gündemde olan isimler dışında şu an Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Osman Sezginde bakanlık koltuğuna oturmak için gerekli kulis çalışmalarını yaptığı iddia ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı