MEB Bakan Yardımcısının "Gebereceksin" twetine Ahmet Hakan'dan tepki

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz'ın Netanyahu'ya attığı "Gebereceksin" tweetine ünlü gazeteciden sert eleştiri geldi..

MEB 16.10.2023, 16:39
MEB Bakan Yardımcısının "Gebereceksin" twetine Ahmet Hakan'dan tepki

Bakan Yardımcısı "Gebereceksin" diye tweet attı, ünlü gazeteciden sert eleştiri geldi

İsrailin Filistine saldırıları sürerken, İsrail başbakanı Netanyahuya Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmazdan gelen tepki mesajına eleştiri geldi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmazın Netanyahuya attığı "Gebereceksin" tweetine ünlü gazeteciden sert eleştiri geldi..

MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail Başkanı Netanyahuya gebereceksin paylaşımında bulundu.

Bu paylaşım sonrasında ünlü gazeteci Ahmet Hakan dün ki yazısında MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmazı eleştirdi.

İşte Ahmet Hakanın Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmazı sert eleştirdiği yazısı ;

"Netanyahu bir paylaşım yapmış. Var gücümüzle devam ediyoruz yazmış. Altına da bombardıman görüntüsü koymuş. Gerçekten insanlıktan nasibini almamış bir paylaşım. Sinir bozucu. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz da buna karşı Netanyahu’ya Gebereceksin diye cevap yazmış. Sosyal medyada atış serbest. Herkes istediğini yazıp çiziyor. Ama eğer adınızın altında Bakan Yardımcısı yazıyorsa herkes gibi davranma lüksünüz olmaz. Bakan Yardımcısı olmak, bazı lükslerinizin olmaması anlamına geliyor. Mesela şunları herkes yapar ama Bakan Yardımcısı yapamaz:

- Sosyal medyada sorumsuzca paylaşımlar yapamaz.

- Türkiye’nin dış politikasını olumsuz etkileyecek paylaşımlar yapamaz.

- Makamının ağırlığını hafifletecek paylaşımlara girişemez.

- Türkiye’nin büyük bir dikkatle yürüttüğü politikaya gölge düşüremez.

- Yaptığı paylaşımın nerelere gideceğinin farkında olmadan davranamaz.

- Devlet adabından milim çıkamaz."

Yorumlar (2)
Doğruya doğru 4 ay önce
Bakan beyi eleştireceğine masum insanları günlerdir bir tonluk bombalarla bombalayan İsrail Törer örgütünü eleştir. Hasta haneleri, okulları ,camileri, evleri, sokakları bombalayan israil terör örgütünü eleştir. Kadın, çocuk, yaşlı demeden insanlığı bombalayanları eleştir. Zalimler için yaşasın cehennem
palevi 5 ay önce
Doğrular Ahmet HAKAN'a fena batmış galiba. Zulüm meşrulaştırılamaz. Zulmün karşısında sesiz kalan dilsiz şeytandır. Mevki makam fark etmez. Bende tasvip etmem o kelimeyi ama insan olmayana yakışacak en hafif tabirdir.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı