MEB'de 1.Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Tüm Müfredat Değişiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 1. Sınıftan itibaren 12.sınıfa kadar tüm kademelerde müfredat değişikliği yaşanacak. Komple bir değişim yaşanacak müfredat için ayrıntıları paylaşıyoruz.

MEB 26.10.2023, 18:33
MEB'de 1.Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Tüm Müfredat Değişiyor!

Yeni müfredat Aralık ayında açıklanacak. Resmi açıklama öncesi müfredat değişiminin nasıl olacağı ve kimleri kapsadığını açıklıyoruz.

1.Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Müfredat Değişiyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamalarla müfredat değişikliğini yapacağını söylemişti. Müfredat değişiminin yenilenme, geliştirme ve güncelleme çalışması gerekliliğinden ortaya çıktığını söyleyen Bakan Tekin müfredat değişimine Aralık ayı için yeşil ışık yaktı. Yeni müfredat 2024/2025 eğitim ve öğretim yılında kademeli olarak 1.sınıftan başlayarak 12.sınıfa kadar geçerli olacak. Yeni konular derslere dahil olacak. Bazı konularda müfredattan çıkarılacak. O yüzden kapsamlı bir çalışma ile Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredat için çalışıyor. Ayrıca bu çalışma kısa süreli olarak görmemek gerekiyor. Bu çalışmaların uzun soluklu bir çalışma ile yapılacağını unutmamak gerekiyor.

Yorumlar (4)
Yorumsuz 5 ay önce
Yorumlar işinize gelmeyince yayınlanmıyor
Biblocu 5 ay önce
Bunun çalıştayı neden çok uçuk bir rakam.
erhan şahin 5 ay önce
şaşırdık mı???
kmazan 5 ay önce
değiştirin deneyin durun belki bir gün tutturabilirsiniz her bakan her bilmem ne değiştikçe iş yapıyor gibi müfredat değiştirin sanki kavak ağacından kibrit yapılıyor siz kendi çocuğunuzu yetiştirirken bir gün doğru dediğiniz bir olaya öbür gün yanlış der misiniz derseniz o çocuk nasıl bir insan olur? Var mı bilen?
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı