MEB'de Büyük Değişiklik Geliyor

MEB'de Büyük Değişiklik Geliyor MEB Personel Genel Müdürü, İstanbul Milli Eğitim Müdürü ve İzmir Milli Eğitim Müdürünün kabine değişikliğinin ardından değişeceği iddia ediliyor.

MEB 23.01.2021, 20:23
MEB'de Büyük Değişiklik Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığında bürokraside büyük değişiklik geliyor .

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Bilal Erdoğan Bey’in başkanlığında Pazar günü bir toplantı yapıldı .

Toplantıya dokuzlu STK’ları temsilen Eğitime Destek platform başkanı ve İmam Hatip okullar sorumlusu Zeynel ÖNAL ve İlim yayma cemiyeti eski başkanı İsrafil Kışla ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’da katıldı .

Toplantıda İmam Hatip Okulları ve seçmeli dersler konusu ağırlıklı olarak konuşuldu .

Milli Eğitim Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğü için eski Bakan yardımcısı, şimdiki Danıştay üyesi  İbrahim Er, hemşerisi Kocaeli Milli Eğitim müdürü Fehmi Rasim Çelik’i getirmek için uzun süre uğraş verdi .

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne ise 5 yıl önce ataması yapılmak üzereyken son anda direkten dönen İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin getirilmesi planlanıyor .

Ömer Yahşi , Nabi Avcı - Yusuf Tekin dönemi ve İsmet Yılmaz - Yusuf Yekin döneminin en güçlü bürokratıydı. Ziya Selçuk Bakan döneminde de gücünü korudu ve İzmir il müdürü olarak görevine devam etti .

Ömer Yahşi Bey’in İstanbul İl Müdürü olmasını İlim Yayma Cemiyetinin istediği , bu atamanın bu kez yapılacağı konuşuluyor .

Ömer Yahşi Bey’den boşalan yere yine Ömer Yahşi Bey’in istediği İzmir İl Müdür yardımcısı sağ kolu İlker Eraslan’ın getirilebileceği, İzmir il müdürlüğü için en güçlü ikinci adayında Personel Genel müdürlüğünde boşta bekleyen ve daha önce Personel genel müdürlüğü beklentisi olan Feyzullah Çiftçi’nin getirilebileceği konuşuluyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri ve detaylı analizi önümüzdeki günlerde yapacağız .

www.mebpersonel.com

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (4)
kimse 1 ay önce
Darısı Trabzon un başına çünkü burda hukuksuzluk, adam kayırma, usulsüzlük, sahtecilik, zorbalık, mobing..... her türlü zulüm mevcut Trabzon il milli eğitim in her bürokratında
ali 1 ay önce
Meb e atamayı tarikat ve cemaatler mi yapıyor artık?
Hakıraca 1 ay önce
Ula dmbk alo, tarikat nerde nerenden uydurdun
lütfen 1 ay önce
Trabzon a da değişim istiyoruz yeter artık bunaldık örgütlendiler zulmediyorlar
açık
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:10
Güneş 07:35
Öğle 13:22
İkindi 16:27
Akşam 18:59
Yatsı 20:18