MEB'de Genel Müdür Olan O İsim Milletvekili Adayı Oldu

MEB'de Genel Müdür AK Parti Milletvekilliği Listesine Girdi.

MEB 10.04.2023, 16:37
MEB'de Genel Müdür Olan O İsim Milletvekili Adayı Oldu

En son Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri görevini yürütürken yurtdışına eğitim ataşesi olarak ataması yapılan ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini uzun yıllar yürüten Kemal Karahan Hatay Ak Parti 4.sıradan Miletvekilli aday listesine girdi.

KEMAL KARAHAN KİMDİR?

Kemal Karahan 1964 yılında Hatay Dörtyol’da doğdu. İlköğrenimini Çaylı Yavuz Selim İlkokulu ve Dörtyol Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Dörtyol Deneme Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. 1986 yılında Siirt(Batman) Beşiri Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak göreve başladı. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda öğretmenlik ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1997-2000 yılları arasında T.C. Kazakistan Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Kültür Merkezi’nde Türkçe Öğretmeni olarak görev aldı. 2003-2007 yılları arasında Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,2007-2011 yılları arasında Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilliği görevinde bulundu.

Ulusal Ajans AB Eğitim Projesi (Almanya, Fransa, İtalya, Estonya), AB-Merkezi Finans İhale Birimi destekli AB Projesi ve SODES Projesi gibi çeşitli proje çalışmalarında bulundu. 2011-2014 yılları arasında Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü iken, 20 Haziran 2014 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiş ve 04.11.2017 tarihinde de Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış ve sonra MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü yürütmüştür. Evli ve üç çocuk babasıdır

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı