MEB'den Ek Ders Ücreti Hakkında Önemli Duyuru!

MEB'den Öğretmenlere Müjde: Ek Ders Ücreti Hakkında Önemli Duyuru!

MEB 03.11.2023, 17:18
MEB'den Ek Ders Ücreti Hakkında Önemli Duyuru!

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yönelik ek ders ücretleri hakkında yeni bir düzenlemeyi resmi yazı ile duyurdu. Bu düzenleme, öğretmenlerin farklı eğitim kurumlarında görevlendirilmeleri durumunda ek ders ücretlerinin nasıl ödeneceği konusunda önemli bilgiler içermektedir.

Daha Önceki Düzenleme

Bakanlık daha önce 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 sayılı Genelgenin 14. maddesinde, öğretmenlerin farklı eğitim kurumlarında ders vermesi halinde ek ders ücretlerine ilişkin yönergeler belirlemişti. Ancak bu düzenleme, bazı karmaşıklıklara neden olmuş ve ek ders ücretlerinin düzenli ödenmesini engellemişti.

Yeni Düzenleme ile Ek Ders Ücretleri Daha İyi Yönetilecek

Yeni düzenleme ile, geçici olarak farklı bir eğitim kurumunda görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretleri, kendi kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları tarafından ödenecektir. Bu önemli değişiklik, ek ders ücretlerinin daha düzenli ve doğru bir şekilde ödenmesini sağlayacaktır.

Artık öğretmenler, görev yaptıkları okullardan ek ders ücretlerini alabilecekler, böylece mükerrer işlemler önlenecektir.

Bu düzenleme öncesinde, bazı öğretmenler ek ders ücretlerini görev yaptıkları okullarda yatırmak zorunda kalıyorlardı. Ancak yeni resmi yazı ile bu sorun çözüme kavuşturulmuş ve öğretmenlerin ek ders ücretlerini kendi kadrolarının bulunduğu okullardan almaları sağlanmıştır.

Yorumlar (2)
Müjde 3 hafta önce
MEB'den Öğretmenlere Müjde: Ek Ders Ücreti Hakkında Önemli Duyuru!
Müjde mi:)
Hasan 4 hafta önce
Dalgamı geçiyorsunuz.. Ev kirası olmuş 20 - 25 lira.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı