MEB'den Plan Değişikliği: Ara Tatil İptal! Yaz Tatili Kısalacak! Yaz Tatilinde Telafi Eğitimi...

Milli Eğitim Bakanlığı depremle ilgili yeni kararlar almak için hummalı bir çalışma içerisinde. Eğitimin telafisi olmaz düsturuyla hareket eden MEB yeni...

MEB 28.02.2023, 23:32 28.02.2023, 23:32
MEB'den Plan Değişikliği: Ara Tatil İptal! Yaz Tatili Kısalacak! Yaz Tatilinde Telafi Eğitimi...

Milli Eğitim Bakanlığı depremle ilgili yeni kararlar almak için hummalı bir çalışma içerisinde. Eğitimin telafisi olmaz düsturuyla hareket eden MEB yeni kararları ivedilikle alıyor.

Buna göre okulların 1 hafta geç kapanması planını iptal eden MEB, bunun yerine yaz tatilinde depremzede çocuklar eğitimden geri kalmasın diye Telafi Programı başlatacak.

Yaz okullarında olduğu gibi telafi programına da başvurular issteğe bağlı olacak.

Yaklaşık 60.000 depremzede öğrenci nakillerini başka okullara aldırdı ama bu öğrenciler için ikinci dönem deam şartı aranmayacak. Zaten bu öğrencilerin okula da tam devam edip edemeyeceği bilinmiyor.

İşte tam bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı bu öğrenciler eğitimde geri kalmasın diye Yaz Telafisi programını başlatacak.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yarın açıklama yapacak. 10 ilde okulların ne zaman açılacağını açıklayacak olan Bakan Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığının gereken her şeyi yapacağını belirtiyor.

Yorumlar (8)
Hasan 4 hafta önce
Ara tatil iptal edilmez çünkü bayramla birleşiyor. Yaz tatili geç olmaz yine bayram var son hafta. Telafi de ancak gönüllü olur. Çünkü öğretmenler Temmuz'da tatile çıkıyor. En iyi telafi Eba
Ahmet 1 ay önce
Ara tatile ara vermeyin zaten beynimiz allak bullak oldu
Ceren 1 ay önce
AratatiLiptaL oLmayacak
Kral 1 ay önce
Doğru düzgün haber yapan bir site yok cidden. Kimi yanlış haber yapar kimi yalan kimi de manşeti farklı yazar içeriği farklı.
Ghost 1 ay önce
Bir öğrenci olarak söylüyorum bu yoru zaten görmeyecek ama umrumda değil zaten yaz tatilini önceden kısaltmışlardı 2 ay yapıyoduk tatili şimdi 27 haziran diyo 1 ay tatil yaptırcak bize 8 ay okul 1 ay tatil umrumda bile değil haziran olduğu an okula gitmeyeceğim nefret ediyorum bu insandan sanki hocalar ders işliyo haziran ayın da
Ayşe Ün 1 ay önce
Başlık ne içerik ne ara tatil başlık içerikte yok
İzmir 1 ay önce
Ya tatilimizden neden kisaltiyosunuz bu sacmalik
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı