MEB'den Tören ve Etkinliklerin İptaliyle İlgili Düzeltme Açıklaması

MEB'den Tören ve Etkinliklerin İptaliyle İlgili Düzeltme Açıklaması geldi. MEB yazılan yazı daha önce yazılmış bir yazıdır, etkinlikler yapılabilir dedi.

MEB 20.11.2021, 12:49 20.11.2021, 13:06
MEB'den Tören ve Etkinliklerin İptaliyle İlgili Düzeltme Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi ve özel okullardaki tören, müsabaka, yarışma gibi etkinliklerin tedbir amaçlı iptal edildiğini duyurdu. Koronavirüs salgınının seyri nedeniyle alındığı ifade edilen karar sonrası, valilikler ve il milli eğitim müdürlüklerinden konuyla ilgili gerekli tedbirleri alması istendi.

SOSYAL ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada "Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okullarda, toplantı, çalıştay, sempozyum, , konferans, ödül töreni, spor müsabakası gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir" dedi.

Sosyal medyada ve kamuyounda yaşanan kafa karışıklığının ardından MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama daha yapılarak Alınan kararın yeni olmadığı, Bakanlığa Gezilerle ilgili bir çok görüş yazısı sorulduğu ve bu sorulara cevaben daha önce yayaınlanmış olan yazının tekraren illere gönderildiği, tedbir amaçlı olduğu , gerkeli önlemler alındıktan sonra etkinliklerin yapılabileceği ifade edildi. 

Kararın yeni olmadığını vurgulayan MEB kaynakları, yaptıkları açıklamada, "Okul müdürlüklerince yapılması planlanan gezilere ilişkin görüş istenmiştir. Cevap olarak da 12 Mart 2020 tarihli düzenleme hatırlatılmıştır. Yeni bir yazı değildir. Sadece eski yazıya bir atıf söz konusu olmuştur. Etkinliklerle ilgili yeni bir iptal söz konusu değildir" denildi.

Yorumlar (2)
Ahmet 2 hafta önce
MEB kendi yazısını kendi ihlal ediyor. Törenler vd. etkinlikler devam ediyor.
vatandaş 2 hafta önce
12 Mart 2020 tarihli düzenleme var ve tüm bu etkinlikler yapılıyor. Resim çekip üstlerine yaranacak beyefendiler.
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı