MEB, Öğretmen Yetiştirme ve Hizmet İçi Eğitimle İlgili Yeni Düzenleme Yapacak!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmenler Odası Buluşmasında Öğretmen Yetiştirme ve Hizmet içi Eğitim ile ilgili düzenleme yapılacağını açıkladı.

MEB 01.10.2023, 18:12
MEB, Öğretmen Yetiştirme ve Hizmet İçi Eğitimle İlgili Yeni Düzenleme Yapacak!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmenler Odası Toplantılarıyla öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Bakan Tekin son olarak Konya ilinde öğretmenlerle bir araya geldi. Daha önce yaptığı konuşmalarda Öğretmenler Odası toplantılarını merkeze alarak değişimler yaptığını açıklamıştı. Göreve geldiğinden itibaren pek çok düzenlemeler yapan Bakan Tekin öğretmenler odası buluşmalarından öğretmenlere önceden müjdeyi vermiş oluyor.

Bakan Tekin’in Konya Öğretmenler Odası Buluşmalarında da pek çok düzenlemeden bahsettiği biliniyor. Buluşmada son günlerde kamuoyunun gündeminde yer alan öğretmen yetiştirme konusuyla ilgilide konuştu.” Öğretmen Yetiştirme ile ilgili ciddi reform gelecek. Hizmet içi eğitim ile buna destek olunacak.”

Bakan Tekin’in öğretmen atamalarında mülakat sistemini devam ettirmek istediği biliniyor. Uzmanlar atamalardan ziyade Öğretmenlik Okullarına “Eğitim Fakültelerine” girişlerde mülakat olması gerektiğini bildirmişlerdi. Yapılacak reformun bu konuyla ilgisi merak konusu olmaya devam ediyor…

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı