MEB: Öğretmenler, Önlük Giymeleri İçin Teşvik Edilecek

MEB: Öğretmenler, Önlük Giymeleri İçin Teşvik Edilecek

MEB 21.08.2023, 22:52
MEB: Öğretmenler, Önlük Giymeleri İçin Teşvik Edilecek

MEB tarafından 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler konulu, 21.08.2023 tarihli Genelgede: 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında yapılması gereken iş ve işlemler ile yıl içerisinde gerçekleştirilmesi gereken hususlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Genelgede, Öğretmenlerin önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edileceği ifade edildi.

İşte Genelgede yer alan o madde:

*Öğretmenlerin, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edilecektir.

Yorumlar (5)
Hakan 1 ay önce
Çok kızdığım bir platfomdaki yorum güldürdü: "Doktor kardeşlerimizin dayak yükünü hafifletmek amacı ile Sağlık Bakanlığı ve MEB arasında protokol ile yapıldığını düşündüğüm icraattir.
Kürşad 1 ay önce
Doktor değiliz, kasap değiliz (giyince bu meslekten gibi olduğum söyleniyor)... Temsile aykırı kıyafetleri yasaklayın olsun bitsin... İdarecilerle gerileceğiz onların yüzünden. Onlar takmayacak arada olan düzgün adamlara olacak.
Afganistan 1 ay önce
İL Milli Eğitim Müdürü sakal bırakmış öğretmenden önlük giymesini istiyor. Yahu eğitimin çivisi çıkmış ülke hızla Afganistana dönüşüyor gözünüz aydın
Kürşad 1 ay önce
Mini etek, streç ve tayt için yapılsa da böyle giyenler umursamayacak yine baskı normal giyenlere olacak.
Emekli 1 ay önce
Bilmeyenlere: MEB'de gönüllü ve teşvik demek zorunlu manasına geliyor. İdarecilere bile yapmayacaklarsa (öğretmenleri zorlamayacaklarsa) bırakmaları direkt daire başkanlarınca söyleniyor. Boş işlerle uğraşacağınıza müfredat ve planlamayı doğru hale getirin. Bazı kitaplardaki metinleri alanda yüksek lisans yapan kişi anlayamaz halde... Öğretmen derste rahat edeceği ve örnek olacağı kıyafeti giyer zaten. Her meslekte olan üç beş kişi yüzünden yine adam gibi adamları üzeceksiniz.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı