MEB promosyonları tek elden mi yapacak?

Promosyonda vites yükseliyor! MEB promosyonları tek elden mi yapacak?

MEB 12.02.2024, 21:18
MEB promosyonları tek elden mi yapacak?

Öğretmen promosyonları son zamanlarda gündem konuları arasında yer alırken, öğretmenlerin gündeminde büyük yer kaplayan, Milli Eğitim Bakanlığı promosyon anlaşmaları ile ilgili detaylar işte sizlerle birlikte...

2024 Promosyon tutarları açıklandı mı?

Yeni öğretmenler promosyon ödemeleri ile ilgili aradığı sorulara yanıt aramaya devam ederken, promosyon ödemeleri, 2022 yılında rekor seviyelere kadar ulaşmıştı. 2023 yılında beklenen promosyon ödemesi istenilen seviyenin üzerinde gelmedi.

2023 yılında beklenen artış gelmeyince öğretmen ve öğretmen adayları, “Milli Eğitim Bakanlığı promosyonları tek elden mi yapacak?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Bu konu ile ilgili MEB’den resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Fakat, öğretmen promosyon ödemeleri ile ilgili güncel bilgileri İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yayınlanan duyurular bölümünden ulaşım sağlayabilirsiniz

2024 yılı promosyon ödemesi ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığındaki promosyon ihalelere göre belirlenmektedir. Öğretmen, promosyon ödemeleri, bankalar tarafından sunulan bir hizmet olup, çalışanların kurumlarına verdiği dilekçe sonrasında kurumun bankaya bildirmesi ile birlikte alınabiliyor.

Banka promosyon ödemesini almak isteyen öğretmenlerin ya göreve yeni başlamış olması ya da promosyon anlaşma tarihinin sonlanmış olması gerekmektedir. Banka anlaşmaları genel olarak 3 yılda bir yapılmaktadır.

MEB banka promosyon ödemeleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da birçok il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından banka promosyon ödemeleri ile ilgili duyurular gelmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı