MEB ve Maliye Görüşmeleri Sonucu Atama Sayısı Geliyor!

Öğretmen atama takvimi ne zaman gerçekleşecek? Öğretmen atama sayıları ne zaman belli olacak? MEB çalışmalarını sürdürüyor işte detaylar…

MEB 26.10.2023, 12:35
MEB ve Maliye Görüşmeleri Sonucu Atama Sayısı Geliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı atama sayıları için maliye ile görüşüyor. Atama takvimleri ile beraber atama sayıları da belli olacak.

Kasım Ayında Açıklama Gelecek mi

Milli Eğitim Bakanlığı Maliye Bakanlığı ile çalışmalarını sıkılaştırdı. Bu görüşmeleri sonucunda atama sayıları da belli olacak. Bu gelişmeler mecliste bütçe görüşmeleriyle beraber netleşecek. Atama takviminin de netleşmesi Kasım Ayı sonunda olacak. Sayılarda atama takvimi ile beraber açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son zamanlarda hedef tahtasına konulan bir bakan oldu. Sosyal medyada adeta tepkilere maruz kalan Bakan artık daha dikkatli yoluna devam ediyor. Bu yüzden atama sayılarını da yukarı çekmek istiyor. Ancak atama sayılarını yukarı çekmek sadece Milli Eğitim Bakanlığı kararlarıya olmuyor. Bu nedenle Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile sıkı bir görüşme içerisinde. Bu görüşmelerin de sonuçları Kasım ayı sonunda alacağız gibi gözüküyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı