Milli Eğitim Bakanı O İl Müdürünü Affeftmedi Görevden Aldı

Öğrtmenlerin itibarına LAf Eden Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER tarafından jet hızıyla görevden alındı.

MEB 26.01.2023, 23:09
Milli Eğitim Bakanı O İl Müdürünü Affeftmedi Görevden Aldı

Kay TV ve Erciyes TV Ortak yayınında sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına zoom bağlantısı ile konuk olan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; karnedeki düşük notun sadece öğrencinin değil öğretmen ve velinin de sorumluluğu olduğunun altını çizip, başarısız öğretmenlerin tespit edilerek haklarında işlem yapılabileceğini kaydetti.

Dün Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü bir programda yaptığı konuşmasında velilerin de müfettişler gibi öğretmenleri denetleyebileceğini, zaten müdürlerin denetleme yetkisi olduğunu ve kendilerine gelen şikayetler doğrultusunda öğretmenlere işten atmaya varacak kadar cezalar verilebileceğini belirten cümleler kurmuştu.

Konunun ardından sosyal medyada tartışmalara sebep olan konuşma videosu, öğretmenler tarafından geniş tepkiyle karşılandı.

Konu tartışılırken Milli Eğitim Bakanlığından hızlı bir adım geldi. Görevden alınan Milli Eğitim Müdürünün yerine başkası geldi. Konunun ardından pek çok fenomen sosyal medya hesabı ve öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özere öğretmenin itibarını koruduğu için teşekkürlerini ileterek kararı hızlı ve yerinde buldu.

Yorumlar (2)
Fatih 11 ay önce
Sayın bakanımız cok isabetli karar vermiştir.tesekkurler sayin bakanim
Kürşad 11 ay önce
Had bildirilmiş.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı