Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Devrim Niteliğinde Karar

Bakan Yusuf Tekin, Olgunlaşma Enstitüleriyle Toplantıda Devrim Niteliğinde Kararlar Aldı!

MEB 03.10.2023, 19:30
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Devrim Niteliğinde Karar

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, olgunlaşma enstitülerinin etkinliğini artırmak ve üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında enstitü müdürleriyle bir araya geldi.

Olgunlaşma Enstitüleri: Misyon ve Önem

Bakan Yusuf Tekin, toplantıda olgunlaşma enstitülerinin önemine vurgu yaparak, bu enstitülerin daha etkin bir şekilde çalışabilmesi ve üretim kapasitelerinin artırılabilmesi için önemli adımlar atacaklarını belirtti.

Toplantıda Neler Ele Alındı?

Mogan Mesleki ve Tekin Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıda, olgunlaşma enstitülerinin mevcut durumu, çalışma prensipleri ve tema/proje belirleme süreçleri gibi konular ele alındı.

Gelişim ve Rekabet İçin Tedbirler Alınacak

Ayrıca, toplantıda olgunlaşma enstitülerinin ulusal ve uluslararası arenada rekabet edebilecek düzeye gelmeleri için gerekli tedbirlerin alınacağı vurgulandı. Ayrıca, geleneksel sanatların yaşatılabilmesi ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağının yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacağına dikkat çekildi.

Katılımcılar ve Destek

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren 30 olgunlaşma enstitüsü müdürünün katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete de hazır bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı