“ Milli Eğitim Bakanlığının Horozu Benim !”

Milli Eğitim Bakanlığında bir genel müdür personellerine neden buranın horozu benim diye cümle kurma gereği hisseder…

MEB 27.09.2022, 19:56
“ Milli Eğitim Bakanlığının Horozu Benim !”

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan bir şube müdürü bugün sitemizi arayarak bir genel müdür hakkında bilgi vermek istediğini söyledi…

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu’nun her sabah saat 8:00’da Beşevler kampüsüde dahil olmak üzere kendisine bağlı birimleri gezdiği, göreve gelip gelmeyen personelleri kontrol ettiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığında mesai saatlerinin 9:00’da başladığının farkında olmayan Halil İbrahim Topçu’nun bu aralar birimleri gezmeyi bıraktığını ancak mahiyetinde görev yapan personellere yüksek perdeden cümleler kurarak buranın genel müdürü benim , işlerini zamanında yapmayanları yakarım gibi cümleler kurarak personeline karşı aşağılayıcı bir üslup kullandığı ; bazen kendisini koltuğun sihrine ve kullandığı devlet gücünün büyüsüne o kadar kaptırdığını, personellerine karşı buranın tek horozu benim ben ne dersem o şeklinde cümleler kurduğunu belirtti.

Halil İbrahim Topçu’nun genel müdür makamının ağırlığını unutarak kendisine bağlı okulları ziyaret  ettiği sırada öğretmenler odasında öğretmenlerle ve idarecilerle tartıştığı, Fen Lisesi ziyaretinde okul müdürüne öğretmenlerin içerisinde seni yakarım, bitiririm dediği ve fırça attığı , daha sonra Türkeğitimsen şube başkanının odasına gelip kendisini uyarması üzerine okul müdüründen özür dilediği ayyuka çıkmış durumda….

Sonuç olarak; Milli Eğitim Bakanlığında Mahmut Özer’in düşük profilli bürokratlarla çalışma isteğinden ötürü devletin makamlarının bu kadar ayağa düştüğü bir dönem hiç yaşanmamıştı.

Bir genel müdür personeline neden buranın horozu benim deme gereği duyar !

Kendisi horozsa bu genel müdürlükte çalışan diğer kişiler ne oluyor ?

Ortaöğretim genel müdürü horozlular yapacaksa kendi mahiyetinde ve emrinde çalışan astlarına karşı değil kendisini aşağılayan ve rencide eden üstlerine ve sendika başkanına  karşı horozluk yapmalıdır!!!

kamudanhaber

banner183
Yorumlar (2)
artiz 2 ay önce
Yalnız bir sorun var horoz nerede gezer (değil mi?) bir eğitimci için çok kötü benzetme olmuş sonra devlet iş yerlerini öyle denetlemez yani o işe bakan birileri ve cihazlar vardır sayın genel müdüre naçizane tavsiyem cama çıksın.
The truth 2 ay önce
Yalan haber kopyala yapıştır
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı