Milli Eğitim Müdürlüğü, iftar programı için okulları seferber etti

İstanbul Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve ailelerin Nihat Hatipoğlu ile İftar programına katılması istenen listeyi geri çekti.

MEB 25.03.2023, 18:48
Milli Eğitim Müdürlüğü, iftar programı için okulları seferber etti

İstanbulun Sancaktepe ilçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü, ATVde yayınlanan Nihat Hatipoğlu ile İftar programı için okulları seferber etti. Okul yönetimleri aracılığıyla öğretmen ve velilerin mesajlaşma gruplarına gönderilen notta, öğrenciler ve ailelerinin üç gün boyunca 20şer kişilik gruplar halinde dini içerikli programa taşınması için liste oluşturulması istendi.

Ancak sonrasında okul yönetimlerinin, veli gruplarına gönderdiği mesajda programın iptal edildiği bildirildi. İlgili programın neden iptal edildiği hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, öğrenci velileri ise bu kararı memnuniyetle karşıladı. Bazı veliler, programın zorunlu olmamasına rağmen çocuklarına katılım için baskı yapıldığını iddia ederken, bazıları da programın dini içeriğinin okullarda zorunlu tutulmasına karşı olduklarını ifade etti.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu kararı almasının ardından, benzer programlara katılmaya zorlanan öğrenci ve velilerin rahat bir nefes aldığı gözlemlendi. Okulların bu tarz etkinliklere yönlendirmesi ise çeşitli tartışmalara neden olmaya devam ediyor.

milli gazete

Yorumlar (1)
Kürşad 3 ay önce
Çocuklar gönüllü yazılıyor zaten.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı