Milli eğitim müdürü, hakkında çıkan haberlere açıklama yaptı

Sitemizde " Çaycuma Milli Eğitim karıştı !.." başlıklı haberimiz üzerine Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından cevap metni gönderildi.

MEB 04.05.2023, 21:07
Milli eğitim müdürü, hakkında çıkan haberlere açıklama yaptı

Gazetemizde " Çaycuma Milli Eğitim karıştı !.." başlıklı haberimiz üzerine Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce cevap ve düzeltme metni gönderildi.

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş imzası ile gönderilen açıklamada şöyle denildi:

DÜZELTME VE CEVAP METNİ

Gazetenizde 26.04.2023 tarihinde 15:50 yayımlananve 28.04.2023 tarihinde saat 01:44’de güncellenen “Çaycuma İlçe Milli Eğitim karıştı!” başlıklı haberinize aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek görülmüştür:

"1- İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail BAŞ25.04.2023 Salı günü sabah saatlerinde Ankara’ya; Çaycuma Kaymakamlık makamından 24.04.2023 tarihli görevli izinli onayı ile İlçemiz Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni açılan atelye binalarındaki eksiklikleri gidermek amacıyla okul müdürü vekili Sadık Yaşar ile birlikte Bakanlığımız Bakan Yardımcısı ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü ile görüşmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla gitmiştir.


2- Millî Eğitim Müdürlüklerinde Halk Eğitim Şube Müdürlüğü adıyla bir kadro yoktur. Bahsi geçen konularla ilgili Bakanlık müfettişlerince inceleme ve soruşturma yapılmıştır. Ancak, muhakkik raporu ne Valiliğimize ne de Kaymakamlığımıza ulaşmadığından içeriğinden bilgi sahibi olunmadığının bilinmesi, şu an itibariyle hiçbir yönetici hakkında getirilmiş bir teklifin olmadığı, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzde hiçbir yöneticinin görevden alınacağı ve bu yüzden siyasetçileri devreye sokarak konunun örtbas edilmek istendiği hususları ve iddiaları ile ilgili bilgi yoktur.


3- Ayrıca, Çaycuma İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde görev yapan yönetici ve personel mer’î mevzuat hükümlerine göre görevlerini yapmakta olup, iş verimini artırmak amacıyla şube müdürlerinin uhdesindeki görevlerde zaman zaman İlçe Millî Eğitim Müdürü tarafından rutin değişiklikler yapılabilmektedir.


Kamuoyunun bilgisine sunulur. 

Yorumlar (1)
Veli 3 hafta önce
Konya/Selçuklu İlçesinde Ş.M.Ç. okulunda öğrencim var. Okula ne zaman gitsem Müdür okulda yok.Müdür Efendi 8 yılı da doldurmuş istediği saatte geliyor istediği saatte gidiyor. Okulda hiç bir sorunla ilgilenmiyor. Okulda disiplin yok , kendisine sorunlarımızı iletmekte sıkıntı yaşıyoruz. Bir çok veli bu durumdan mağdur. Söyeleyen velilere de değişik tepkiler dile getiriyor.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı