Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakamdan Şehit Annesine Büyük Saygısızlık

27 Şubat 2020 tarihinde İdlib'de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in adının bir okula vermek istediğini söyleyen ve söz veren Milli Eğitim Müdürü aradan geçen sürede Şehit annesinin ısrarlı taleplerini sürekli geri çevirdi. Şehit annesi bu duruma isyan etti.

MEB 14.10.2021, 13:49 14.10.2021, 14:29

AJANSKAMU-ÖZEL HABER

27 Şubat 2020 tarihinde  İdlibde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekelin adının bir okula vermek istediğini söyleyen ve söz veren  Milli Eğitim Müdürü aradan geçen sürede Şehit annesinin ısrarlı taleplerini sürekli geri çevirdi. Şehit annesi bu duruma isyan etti. 

Yenişafak Gazetesinin Tabuta Sığmayanlar Programında bu durumu anlatan ve sitem eden şehit annesi izleyenleri gözyaşlarına boğdu. 

Samsun Canik Kaymakamı ve Samsun Canilk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şehit annesine "Oğlunuzun ismi sokağa verildiği için başka bir yere verilemiyor "diyerek şehit annesinin geri çevirdiler. 

Şehit Annesi Menşure GÜRDAL ise taziye için geldiğinizde "elinizde evraklarla siz söylediniz burada bir okula isminin vermek istiyoruz diye " ben mi size söyledim, siz söylediniz ama yapmadınız. Ben de oğulcağızımın isminin yaşaasını istiyorum." diyerek gözyaşları döktü. 

Paylaşımın altında Canik Kaymakamı ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürüne tepki yapdı. 

Konu ile Canik Kaymakamlığı ve İlçe Milli EĞitim Müdüürlüğünde bir açıklama henüz yapılmış değil.

Konu ile ilgiligelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı