Milli eğitim şube müdürüne tepki yağıyor!

Konya Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir şube müdürünün, okulun onur panosunda asılı Peygamber Efendimizin adının yazılı olduğu görselin kaldırılmasını istediği iddiası ortalığı karıştırdı. Konu, Milli Eğitim Bakanlığına da ulaştırıldı.

MEB 20.09.2022, 22:53
Milli eğitim şube müdürüne tepki yağıyor!

Seydişehir ilçesindeki bir okulda yaşananlar, bugün Konya’nın gündemini oluşturdu.

Okulun rehber öğretmeni tarafından hazırlanan daire şeklindeki görselin merkezinde Arapça harflerle Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammedin ismi, çevresindeki oklarda ise Türkçe olarak doğruluk, merhamet, temizlik, hoşgörü gibi ifadelerin yer aldığını gören M.A, “Bunu derhal buradan kaldırın.” dedi.

TALİMAT VERİP, GİTTİ!

Başka bir müdür yardımcısı, görselin kaldırılmasını isteyen M.A’ya, “Okulda seçmeli Kur’an-ı Kerim dersi var. Onda da Arapça yazılar var.” demesine rağmen, M.A, Peygamber Efendimizin adının yazılı olduğu onur köşesindeki görselin kaldırılması konusundaki ısrarını sürdürerek okuldan ayrıldı.  

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA İLETİLDİ

İddialar, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığına da aktarıldı, bugün Konya’nın gündemini oluşturdu. “Bu tür bir yazının kime ne zararı olabilir ki! Yaşananlar için olsa olsa Peygamber düşmanlığı denilebilir” şeklinde tepkilerini dile getiren vatandaşlar, yetkililere gereğinin yapılması için çağrıda bulundu.

Bu arada okuldan yansıyan son görüntülerde, görselin çoğaltılarak binanın bir çok yerine asıldığı görüldü. 
haberdairesi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 01 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı