Milli Eğitim’de sular durulmuyor

Milli Eğitim’de sular durulmuyor: Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde anlaşılmaz atama

MEB 07.01.2024, 22:23
Milli Eğitim’de sular durulmuyor

Geçtiğimiz aylarda Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol’un Eğirdir’e tayin edilmesinin ardından, bu hafta da Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Ali Cesur’un başka bir ilçeye ani şekilde atanmasına anlam verilemedi.

Edinilen bilgiye göre, uzun süredir başarılı bir şekilde görev yapan ve görev süresinin dolmasına 6 ay gibi kısa bir süre kalan Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Cesur, Sücüllü Şehit Süleyman Kalkan Ortaokulu Müdürlüğü görevine gönderildi.

Görev süresinin dolmasına altı ay gibi bir süre kalan Cesur’un aniden ve dönem içinde alınarak başka bir göreve atanması şaşkınlık yarattı.

Bir dönem öncesinde Eğitim-Bir-Sen Yalvaç İlçe Temsilciliği görevini de yürütmüş olan, Yalvaç HEM Müdürü Ali Cesur’un bu şekilde atamasının yapılması üzüntü yaratırken; atamayla ilgili olarak bazı kursların açılması ve kurs öğreticilerinin görevlendirilmesiyle ilgili kendisine yönelik telkinlere olumsuz yanıt vermesinin neden olduğu iddiaları dile getiriliyor.

Cesur’un ayrılmasının ardından Müdür Yardımcısı Sait Özbal’ın müdürlük görevine vekaleten atandığı kaydedildi.

Dönem ortasında yapılan bu anlaşılmaz atama ile, Yalvaç Halk Eğitim Merkezi’nde işleyiş ve çalışmalarda da sıkıntı yaşandığı, müdür yardımcılığı görevini de henüz kimsenin kabul etmediği iddia ediliyor.

ozyalvac.com

Yorumlar (1)
ıspartalı 2 ay önce
Ali Cesur hak etmiştir
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı