Nakil Başvuruları Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tüm resmî ve özel örgün ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçiş işlemleri için başvuru süresini 2 Mart 2023 tarihine kadar uzattı.

MEB 23.02.2023, 23:22
Nakil Başvuruları Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tüm resmî ve özel örgün ortaöğretim kurumları arasında nakil işlemleri ilk dönem olduğu gibi ikinci dönemde devam ediyor. Ancak ilk dönemde nakil başvuru süreci haftalık olarak yürütülürken, ikinci dönem bu süreç aylık olarak ilerleyecek. 

Nakil Başvuruları Uzatıldı
Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullar resmi bir yazı gönderdi ve 28 Şubat 2023 Salı günü yapılması gereken haftalık nakil kabul işlemlerinin hafta içine denk gelmesi ve herhangi bir öğrenci mağduriyeti yaşanmaması adına başvuruların 02 Mart 2023 Perşembe günü saat 23.59a kadar devam etmesi, kabul işlemlerinin ise 03 Mart 2023 Cuma günü yapılmasının uygun olacağı belirtildi. 

Yorumlar (1)
Ahmet ORDU 1 ay önce
Bu yeterli bir çözüm değil deprem bölgesinden gidemeyen gitme imkanı olmayan yüzbinlerce öğrenci var ve bu öğrencilerin bir kısmı YKS- LGS sınavlarına girecekler yani eşit olmayan şartlarda sınavlara girecekler bu hiç te adil değil bu duruma acilen çözüm bulunması gerekiyor.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 31 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı