O branşların ders sayıları artacak! Bakan Tekin’den müfredat detayları...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bir süredir üzerinde çalıştıklarını belirtikleri müfredatın detayları belli olmaya başladı. Açıklanan son detaylara göre hangi branşın derslerinin artacağı belli oldu. İşte detaylar...

MEB 09.11.2023, 14:11
O branşların ders sayıları artacak! Bakan Tekin’den müfredat detayları...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı son açıklamalarda müfredatın değişmesi gerektiğini, gelişen ve yenilen teknoloji ile müfredattaki değişikliklerin de zorunlu olduğunu vurgulamıştı. Müfredat değişiklikleri için kolları sıvayan Bakan Tekin çalışmalara başlandığını ve kademeli olarak eğitime aktarılacağını belirtmişti. Yeni düzenlenen müfredatın detayları belli olmaya başlandı. Yeni müfredat ile beraber o branş derslerin sayıları arttırılacak! İşte tüm detaylar...

Müfredat detayları belli olmaya başladı!

Bakan Tekin üzerinde ummalı çalışmalar sürdürdüğü yeni müfredatın detayları belli olmaya başlandı. Bakan Tekin’in önceki açıklamalarında da sadeleştirme yoluna gidileceği belirtilen müfredatta yeni açıklamalarla haftalık ders saatlerinin azaltılarak sadeleştirilmeye gidileceği belirtildi. Yine Bakan Tekin’in açıklamalarına göre yeni müfredat ile öğretmen ve öğrencilerin korunacağını belirtti. Bununla beraber branş öğretmenlerine yeni bir müjde de verdi.

Bakan Tekin müfredat ile ilgili yaptığı yeni açıklamalarında sanat ve spor alanındaki derslerin de arttırılabileceğini, bu kapsamdaki kararın müfredat doğrultusunda alınacağını belirtti.

Türkçe ve İngilizce derslerinde artış olur mu?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in dil eğitimindeki hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda yeni müfredatta Türkçe ve İngilizce derslerinin saatlerinin arttırılması tahminleri de yapılıyor. Yeni müfredatın ise 15 gün içerisinde ders saatleri ile beraber duyurulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı