Okul Müdürleri İçin Yeni Düzenleme

Bakan Yusuf TEKİN Açıkladı: Okul müdürlerini öğretmenler seçecek…

MEB 05.08.2023, 23:47
Okul Müdürleri İçin Yeni Düzenleme

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün gerçekleştirilen Öğretmenler Odası Buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim sistemiyle ilgili yapılan düzenlemeler ve öğretmenlerin sorularına cevap veren Bakan Tekin, okul müdürleri için yeni bir düzenlemenin sinyallerini verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbulda düzenlenen Öğretmenler Odası Buluşmasında, okul müdürleri hakkında yeni bir düzenleme sinyali verdi.

Dikkat çeken bir diğer detay ise, müdürlerin görev sürelerinin bitiminde artık kararı öğretmenlerin verecek olması.

Bakan Tekin, "Okul Müdürlerinin 4 yıl sonra bir 4 yıl daha devam edip edemeyeceğine öğretmenler karar verebilir" şeklinde açıklama yaptı. Bu adım, öğretmenlerin müdürlerin performansını değerlendirmesi ve görev süresinin uzatılması ya da sonlandırılması konusunda söz sahibi olmalarını sağlayacak.

Yorumlar (7)
Ali 2 ay önce
Müdür de tüm personeli seçmeli. Öğrenciye de artık Allah yardım etsin.
Adalet 2 ay önce
Tekrar secilebilmesi lcin müdürlere sınırsız yetki verilmeli (usulsüz izin verme, raporluya ücret ödeme, geç gelenlere nöbet tutmayanlarara dokunmama vb) yoksa kanuna uygun iş yapan hiçbir müdür seçilemez. Allah aşkına müdür ogretmenin gayri resmi talebine hayır diyecek öğretmen de müdüre göreve devam diyecek öyle mi
ÖĞRETMEN 2 ay önce
HERKES İŞİNİ YAPSIN .MÜDÜR OLMAK İSTEYEN SINAVA GİRER ATANIR.ÖĞRETMEN OLMAK İSTEYEN SINIFINA GİRER .DERSİNİN YAPAR .MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYİN.EĞİTİM-ÖĞRETM DENEME TAHTASI OLMAKTAN ÇIKMALI.ÖĞRETMEN MÜDÜRDEN ŞİKAYETÇİ İSE SINAVA GİRİP MÜDÜR OLACAK .MÜDÜR ÖĞRETMENDEN ŞİKAYETÇİ İSE MÜDÜRLÜĞÜ BIRAKACAK.
Kürşad 2 ay önce
Belki mobing azalır.
Ali Keskin 2 ay önce
Mibing dediğin idarecin8n işini hatırlatması,arkadaş son moda mobing .işini tapma hatırlayınca işini doğru yapman söylenince mobing
Kazım 2 ay önce
Okul müdürleri ve idarecileri öğretmen ve veliler seçmeli.Okul idarecilerine her ay verilen ek ders ücreti kaldırılmalıdır.Idarecilik ek ders ücreti için yapılan bir iş olmaktan çıkarılmalı.İdareciliği sevenler ve vizyonu olanlar yapmalıdır.
Babanın oğlu kemal 2 ay önce
Bence harika bir iş insanlar artık birbirine iyi davranacak mecbur üstten bakmak olursa karşılığı olur
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı