'Okul müdürünün odasına gitmek istemiyorum, ondan korkuyorum!'

Ankara'da ilkokulda müdürü A.Y.’nin (53), yardımcısı E.B.'ye (35) cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada tanık olarak dinlenen okul çalışanı M.N. yaşananları anlattı.

MEB 26.01.2023, 23:30
'Okul müdürünün odasına gitmek istemiyorum, ondan korkuyorum!'

Mamak ilçesinde ilkokulda müdür yardımcısı olan E.B., okul müdürü A.Y.nin kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayette bulundu.

İddianamede, A.Y.nin birlikte görev yaptığı E.B.’ye yönelik zincirleme şekilde sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi. A.Y.nin söz konusu suçu işlediğine dair yazışma ve görüntü kayıtlarının bulunduğu da belirtilirken, sanığın koridorda E.B.’yi taciz ettiği ana ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de dosyada delil olarak yer aldı.

MÜDÜRÜN ODASINA GİTMEK İSTEMİYORUM DERDİ

Ankara 33üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık okul müdürü A.Y., okul müdür yardımcısı E.B., taraf avukatları, tanık ve mahkeme heyeti katıldı. Okulda çalışan M.N., o dönem A.Y.nin okul müdürü olarak görev yaptığını belirterek, "E.B. de müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu. E.B, bana sürekli Müdürün odasına gitmek istemiyorum. Benimle sen de gel, eğer gelemezsen çay, kahve getir. Odayı sakın boş bırakma, ondan korkuyorum derdi. Bir keresinde de E.B., A.Y.nin kendisinden hoşlandığını ve sürekli evine oturmaya gelmek istediğini, ancak kendisinin bunu istemediğini belirtmişti. E.B.nin odası kilitli olurdu ama neden kilitlediğini bilmiyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı