Proje Okullarına Öğretmen Ataması İptal Oldu MEB Görevlendirmelere Acil Çözüm Bulmalı

Proje Okullarına Öğretmen Ataması İptal Oldu. Proje okullarında öğretmen görevlendirme çilesi başladı. MEB Görevlendirrmelere Acil Çözüm Bulmalı

MEB 06.08.2023, 14:36 06.08.2023, 14:57
Proje Okullarına Öğretmen Ataması İptal Oldu MEB Görevlendirmelere Acil Çözüm Bulmalı

Proje Okullarına Öğretmen Ataması İptal Oldu. Proje okullarında öğretmen görevlendirme çilesi başladı.  MEB Görevlendirrmelere Acil Çözüm Bulmalı

Milli Eğtim Bakanlığı bu yıl Proje okullarına öğretmen atama sürecini seçimlerden sonraya yeni bakana bıraktı. 

Eski Bakan Mahmut ÖZER Proje okullarına öğretmen atama sürecini başlatmış MEBBİSten başvuruları almıştı. Atama teklifleri okul müdürleri ve ilçe müdürleinin onayı doğrulltsunda Bakanlığa iletilmişti. 

Ancak Bakanlık tam atama sürecinde atamaları iptal etti. 

İptal gerekçesi olarak ise 4 ve 8 yıllık görev süresi dolan öğretmenlerin bir çoğunun mevcut müdürleri tarafından teklif edilmemsi nedneiyle yaşanacak norm ve atama karmaşası idi. 

Bakanlık hukuki olarak da başvutların MEBBİStyen alınıp inha listelerin oluşmasında sorun olacğaını düşünerek atamaları iptal etti.

MEBiin bu uygulaması haklı görünüyor. Öünkü sitemize de ulaşan ve Cİmeree de yapılan bir çok şikayette bazı okul müdürlerinin keyfi olarak bazı öğretmenleri snedikası veya kişisel hırları nedneiyle elediği yönünde yoğun şikayetler gelmektedir. 

MEB tekrar tekliflerde atamaları iptal etmekte haklı görünsede münhal yani boş bulunan kadrolara yapılan teklifleri de iptal ederek büyük bir sorun oluşmasınan neden oldu. 

Proje okulalrında bir çok öğretmen atanmadan önce görevlendirme olarka belli bir süre çalıştıktan sonra atama tekfileri yapılmaktadır. Ya da direk teklif edilmektedir. 

Şimdi boş kadrolara yapılan atama tekfiileri de iptal edildi ve kadroları farklı okullarda ve ilçelerde olan bir çok öğretmen acaba görevlendirmemiz yapılacak mı ? Atamamız iptal oldu Okul müdürlerimiz ilçe müdürlerimiz sorun çıkartıyor. Proje okuluna göndermek istemiyor şeklinde sitemize bir çok şikayet gelmekte.

Valilik görevlendirmesi ile farklı ilçlerden ve okullardan öğetmenleri görevlendirmek zorunda kalan birçok fen lisesi ve proje okulu şu anda ççalıştırdıkları öğrtmenleri ya da isteidkleri öğretmenleri görevlendirmede çok fazla sorun yaşamaktadır. İstedikleri öğretmenlerin okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri atanmada öncelikleri olmasına rağmen proje okuluna öğretmen göndermekte isteksiz hatta despot ve keyfi davranmaktadır. Engel çıkarmakta , Öğretmen dilekçelerine keyfi olarak red cevabı yazmaktadır. 

Bu konuda MEBin münhal bulunan kadorlara atama konusunda bir süreç işletmesi ya da valiliklere proje okullarında görev yapmak isteyen öğretmenlere öncelik tanınarak zorluk çıkartılmaması konusunda mutlaka bir uyarıs talimatı göndermesi gerekmektedir. 

Bakan Yusuf TEKİN bu konuda ivedi şekilde önlem almalıdır. Okulalrın açılmasına az bir zaman kala birçok fen lisesi anadolu lisesi e imama hatip lisesi öğretmen görevlendirmesi telaşına düşmüş ve çıkartılan zorlukları aşmaya çalışmaktadur. 

Öğretmen dilekçelerine red cevabı veren okul ve milli eğitim müdürlüklerini buradan deşifre edeceğiz. 

Değerli öğretmenlerimiz bu konuda yorum kısmına okul ve ilçe milli eğitim ismi yazarak ve red cevabı verilen resmi yazıları [email protected] adresinden bzimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (3)
Proje okulları iptal 2 ay önce
Okul istediği öğretmeni alamadıktan sonra neyin proje okulu. İptal edin bu uygulamayı. Öğretmen 10 senedir aynı okulda çalışacak bir tane proje yağmayacak ama proje okulunda çalışacak. Böyle bir şey olur mu
Babanın oğlu kemal 2 ay önce
Büyükçekmece ye bakın
erhan şahin 2 ay önce
Proje okullar eğitimin önceliği değildir. Görevlendirmeler ile boşalan okullar ne olacak?O okullardaki öğrenciler uvey evlat mı? Proje okul atamaları il içi iller arası atamalardan önce yapılmalı yada atamalar ve/veya görevlendirmeler sonrası il içi en azından tekrar edilmeli.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı