Şikayetler Üzerine Bakanlık Müfettişleri Milli Eğitime Soruşturma Açtı

Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü M. İrfan Yetik hakkında yazılı şikayetler sonrası Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi üzerine kente MEB müfettişleri geldi.

MEB 28.05.2023, 22:21
Şikayetler Üzerine Bakanlık Müfettişleri Milli Eğitime Soruşturma Açtı

Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü M.İrfan Yetik ile ilgili bir dizi iddia, şikayete konu oldu. Yetik ile ilgili gündeme gelen şikayet ve iddialar bir dosya şeklinde yazılı olarak ilgili yerlere ulaştırıldı. Söz konusu iddialar MEB müfettişlerince soruşturuluyor. Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü M. İrfan Yetik ile ilgili ilçede ve kurum içinde yaptığı bazı atamalar, bazı okul müdürlerine veli şikayetleri göz önünde bulundurarak haksız yere soruşturma açılması, kendine lüks makam odası yaptırması ve Zafer İş Okulunun Taflana taşınması gibi şikayetleri ve iddiaları konu alan dosya, hazırlandı. 

MÜFETTİŞLER KENTE GELDİ ARAŞTIRIYOR 

Şikayete konu olan dosya yazılı olarak ilk olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) ardından, Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırıldı. Dosyadaki şikayet ve iddialar ile ilgili Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Milli Eğitim Bakanlığından müfettiş talep ettiği öğrenildi. MEB müfettişlerinin Samsuna geldiği, söz konusu şikayet ve iddialar ile ilgili araştırma yaptığı öğrenildi. 

Zekeriya Fırat

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı