Yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak?

Mahmut Özer'den sonra Yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak?

MEB 07.05.2023, 17:31
Yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordudan 1. sıra milletvekili adayı oldu. Milletvekilliği hemen hemen kesin olan Mahmut Özerden sonra Milli Eğitim Bakanı kim olacak? Detaylar haberimizde..

Millet ittifakı ve Cumhur ittifakının seçimleri kazanma senaryolarına göre Milli Eğitim Bakanı kim olacak? Öğretmenler kimleri istiyor?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki öğretmenler kesinlikle öğretmen kökenli bakan istiyor. Gelecek yeni bakan öğretmenler ile aynı sorunları yaşamış, birebir empati kurabilecek bir isim olmalı.

Cumhur ittifakının kazanması halinde adı geçen isimlerden bir tanesi şuan ki bakan yardımcısı Nazif Yılmaz. Bunun yanı sıra MEBin efsane isimlerinden Hamza Aydoğdu ve eski bakan yardımcısı Mustafa Safran da eğitim camiasının talepleri doğrultusunda. Eski bakan Ziya Selçuka da geri dönsün diyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Millet ittifakının kazanması halinde ise CHP milletvekili Yıldırım Kaya ve İyi Parti milletvekili İsmail Koncuk güçlü ve öğretmenlerin olmasını istedikleri isimlerin başında geliyor.

Yorumlar (3)
topçu alpay özalan olsun öğretmen döver 1 ay önce
zaten bir tek öğretmen dövmedikleri kaldı
Ahzebey 1 ay önce
Ayıya sormuşlar bu sene nasıl olacak diye. U sene bal çok olacak demiş. Nerden biliyorsun. İçimden öyle geçiyor demiş sen varya sen Allahın ayısı ...
DUAYEN 1 ay önce
Mustafa VARANK mı???? siz kimi temsil ediyorsunuz, yazıklar olsun size.........
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı