Ziya Selçuk İddialara Cevap Verdi!

Milli Eğitim eski bakanı Ziya Selçuk kendisi hakkında basında yer alan iddialara ilişkin bir açıklama yayımladı

MEB 05.01.2022, 18:27
Ziya Selçuk İddialara Cevap Verdi!

Selçuk, bakanlığı döneminde öğretmenlik mülakatı puanlaması ile ilgili iddialar şöyle yanıt verdi:

 Ziya Selçuk twitinde: Bugün basında yer alan öğretmen ataması mülakatları hakkında şahsıma atıfla bahis konusu edilen haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla karşılamaktayım.

Olmayan bir Danıştay kararını, mülakatta artı eksi üç ouan verilmesine ilişkin olmayan bir yazıyı paylaştığım iddiası tümüyle gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygılarımla bildiririm... İfadelerini kullandı

Ne olmuştu Birgün Gazetesinde yer alan haberde Kemal Kılıçdaroğlunun MEBe gitmeden önce kurmayları aracılığıyla eski Bakan Ziya Selçuku aradığını aktardı.

Pehlivana göre; eski bakan ile yeni MEB yönetimi Danıştay kararı nedeniyle karşı karşıya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KPSSden yüksek puan almalarına rağmen mülakatlarda aldıkları düşük puan nedeniyle atanamayan öğretmenler için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşmek için Milli Eğitim Bakanlığına gitmiş fakat içeri alınmamıştı. Söz konusu olay hakkında Kılıçdaroğlunun kurmaylarıyla görüşen Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, MEBe gidilmeden eski Bakan Ziya Selçukun arandığını öne sürdü.

Barış Pehlivan yazısında, "Eski Bakan Selçuk da CHPnin kurmayına Danıştayın mülakatlarla ilgili verdiği kararı hatırlattı. Hatta bununla ilgili MEBin bir yazısı olduğunu söyledi. Eski Bakan Selçuk, mülakatlarda KPSS puanının üç aşağısı ya da üç yukarısı puan aralığının verilmesi gerektiğini kaydetti" dedi.

YENİ YÖNETİM İLE MEB KARŞI KARŞIYA GELDİ

İddiaya göre Danıştay kararı eski Bakan Selçuk ile yeni MEB yönetimini karşı karşıya getirdi. Selçukun işaret ettiği söz konusu Danıştay kararının MEB yönetimi tarafından reddedildiğini aktaran Pehlivan, "Kılıçdaroğlu da açıklamasında, Ziya Selçukun işaret ettiği Danıştay kararını hatırlattı. Ancak mevcut MEB yönetimi, böyle bir kararın olmadığını iddia etti" dedi.
 

Yorumlar (1)
muhammed 3 hafta önce
Eski yönetim yeni yönetim ne demek şimdi böyle mi oldu…'Herkes İçin Her Zaman Her Yerde' sloganıyla belirlenen 15 bin mahalledeki birer okul halk egitim merkezine dönüsecek demişti sayın Ziya Selçuk; o proje ne oldu sayın YENİ bakan, giden gideceği zaman bişey söylüyor YENİ gelen de gideceği zaman bişey söyleyecek ülke böyle o yarım bu yarım şu yarım
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı