Ziya Selçuk istifa etti. İşte Yerine Gelecek İsim

Yeni Şafak muhabiri Taha Hüseyin Karagöz bugün saat 9:55'te sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ziya Selçuk'un istifa ettiği bilgisinin doğru olduğunu belirtti. İşte SELÇUK'un yerine gelecek isim.

MEB 01.08.2021, 23:03
Ziya Selçuk istifa etti. İşte Yerine Gelecek İsim

YÖK Başkanı Yekta Saraçın görev süresinin dolması sonrasında bürokraside heyecanlı dakikalar yaşandı. Marmara Üniversitesi, gece yarısında, Resmi Gazete yayımlanmadan önce, Rektör Erol Özvarın YÖK Başkanı olduğunu duyurdu.

Sözcü Gazetesi yazarı Sultan Uçar da, henüz 30 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete yayımlanmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun istifa ettiği ve bu istifanın kabul edildiğinin kesinleştiği bilgisini takipçileriyle paylaştı. Ancak saat 03:00te yayımlanan Resmi Gazetede, istifaya dair bir karar yer almadı.

Diğer taraftan Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Taha Hüseyin Karagöz, sosyal medya hesabından saat 9:55te yaptığı paylaşımda Ziya Selçukun istifa ettiği bilgisinin doğru olduğunu belirtti.

Ajans Haber adlı medya haber ajansı da bugün saat 10:30da Ziya Selçukun istifa ettiğini bilgisini abonelerine geçti

İşte Ziya SELÇUKun Yerine Gelmesi Beklenen İsimler:

Yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak ?

YÖK başkanlığı için Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan AFYONCU ismi geçiyordu. Hatta Cumhurbaşkanı ile YÖK başkanlığı İçin görüştüğü kulisi ve bilgisi de mevcut ! YÖK başkanı olması beklenen Erhan Afyoncu ismi şimdi de Milli Eğitim Bakanlığına geçiyor .

Milli Eğitim Bakanlığına ismi geçen bir diğer isim ise İbrahim Kalın , Ziya Selçuk’un istifasından bir gün sonra Milli Eğitim Bakanlığına gelip Bakan Selçuk’la bir saat baş başa görüşme gerçekleştirdi .

Milli Eğitim Bakanlığı için sürekli ismi gündemde olan eski YÖK başkanı Yekta Saraç ve Hacı Bayram Üniversitesi Rektörü Yusuf Tekin isimleri de geçiyor. Tüm bu isimler yanında siyasi bir isim olan Naci Bostancı ismi de kulislerde geçiyor .

Cumhurbaşkanı’nın yeni bir Bakanlar kararnamesi yayınlaması bekleniyor. Görevden alınacak Bakanlar içerisinde Tarım Bakanı’nın ismi de geçiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ismi Tarım Bakanlığına geçiyor.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33