Milli  Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların kapanması ve öğretmen seminerlerinin bitmesiyle birlikte Temmuz ayının başlamasıyla düğmeye bastı. İl Milli  Eğitim Müdürleri değişimi için süreç hızla ilerliyor. Yeni il müdürlerinin belirlenmesinde sona gelindiği ve çok kısa süre içerisinde bu değişimlerin yapılmasının beklendiği bildirildi.

Geçtiğimiz hafta Bolu İl Milli Eğitim Müdürü görevden alınıp eğitim ataşesi olarak atanmıştı. Mebpersonel.org olarak daha önce değişmesi beklenen il müdürlerinin listesi kamuoyuyla paylaşılmıştı. Öncelikle 6-7 il müdürünün değişeceği belirtilmiş ve bu sayının daha da artabileceği ifade etmiştik. Ayrıca, genel müdür yardımcıları konusunda da çalışmaların sürdüğü ve bu konuda da yakında detaylı haberlerin mebperosnel.org sitemizde bulabileceksiniz.

LGS sonuçlarının da eğitim alanındaki başarıyı değerlendirmede önemli bir etken olduğu ve bu değerlendirmeler sonucunda bazı illerde değişikliklerin kaçınılmaz olduğu vurgulandı.

Görevden Alınması Beklenen İl Müdürleri:

Ağrı İl Milli  Eğitim Müdürü: Hasan Kökrek
Batman İl Milli  Eğitim Müdürü: Mahmut Kurtaran
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü: Ali Tatlı
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü: Önder Arpacı
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü: Ferhat Yılmaz
Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü: Yusuf Kahraman
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü: Bahamettin Köse
Konya İl Milli Eğitim Müdürü: Murat Yiğit
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü: Hasan Başyiğit
Niğde İl Milli Eğitim Müdürü: Halil İbrahim Yaşar
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü: Ersan Ulusan
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü: Muammer Öztürk

İl müdüründen, okul müdürüne övgü dolu sözler İl müdüründen, okul müdürüne övgü dolu sözler


Bu iller dışında da sürpriz değişikliklerin olabileceği belirtiliyor. MEB’in yeni eğitim-öğretim dönemi için planladığı bu değişikliklerin, eğitim kalitesini artırma hedefiyle yapıldığı ifade ediliyor. Değişikliklerin hızla gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Editör: Serhat SALİMOĞLU