2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu kapsamında yapılan yönetici görevlendirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. Açıklamada, proje okullarının sayısında, türünde veya kapsamında herhangi bir değişiklik olmadığı ve görevlendirilmeyen kurumların proje okulu statüsünün devam ettiği ifade edildi.

Ayrıca, proje okullarında görev yaparken 4 ve 8 yılını dolduran eğitim kurumları yöneticilerinin, yeniden yönetici görevlendirme kapsamında başvuru yapmaları durumunda kurum tercihinde bulunabilecekleri belirtildi. Ancak başvuru ekranlarının bugün saat 24:00'te kapanacağı hatırlatıldı.

Bu Kadarına da Pes! PİKTES Bu Kadarına da Pes! PİKTES

İşte yapılan açıklama:

2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu kapsamında yönetici görevlendirme işlemleri tamamlanmıştır.


Proje okullarının sayısı, türü ya da kapsamı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamış olup, görevlendirilmesi yapılmayan kurumların da proje okulu durumu devam etmektedir.
Proje okulunda görev yapmakta iken 4 ve 8 yılını dolduran eğitim kurumları yöneticileri, yeniden yönetici görevlendirme kapsamında başvuru yapmış ise kurum tercihinde de bulunabilir. (Bugün 24:00 başvuru ekranları kapanacaktır.)


Proje okuluna görevlendirilen ve iptali için müracaat yapmayanların yeniden yönetici değerlendirme kapsamında başvuruları onaylanmayacaktır.


Bu kapsamda proje okullarına yönetici görevlendirmeleri yapılmayan kurumlar için Valiliklerce geçici görevlendirme yapılmak üzere gerekli tedbirler alınacaktır.

Bakanlığımıza ulaşan dilekçeler sonucu görevlendirme iptalleri yapılmıştır.

İptali yapılan yöneticilerin görev yerleri yeniden görevlendirme kapsamında tercihe açılmış ise yapılan tercihlerden tercih iptali yapılma şeklinde gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Tercih iptali yapılması gereken başvuru kayıtları yârin gönderilecektir.

Editör: Serhat SALİMOĞLU