7 ilde memur maaşlarına rekor zam: Ocak ayından itibaren geçerli olacak

7 ilde memur maaşlarına rekor zam: Ocak ayından itibaren geçerli olacak

Memurlar 11.01.2024, 14:52
7 ilde memur maaşlarına rekor zam: Ocak ayından itibaren geçerli olacak

7 ilde memurları sevince boğan gelişme! Yurdun çeşitli yerlerinde memurların yüzünü güldüren sözleşmeler imzalandı. Buna göre Ocak 2024 itibarıyla çeşitli belediyelerde görevli kadrolu ve sözleşmeli memurların haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Memurların mutluluğu ve refahı için Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesi ile belediyeler tarafından önemli adımlar atılıyor. Bu kapsamda Ocak 2024 itibariyle belediyelerde görevli memur ve sözleşmeli personelin ek gelir alacağı bildiriliyor. Yapılan hesaplamalara göre memur maaşlarına yansıtılacak ek zam miktarı 7200 TLye kadar çıkabiliyor.

1- BURSA Karacabey Belediyesi ile BEM-BİR SEN arasında imzalanan Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesi ile Ocak 2024 itibarıyla belediyede görevli memur ve sözleşmeli personel ek gelir alacak.

2- Ankara Gölbaşı Belediyesi Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesini imzaladı ve memurların tazminatlarında yüzde 100 oranında zam yapıldı.

3- Afyonkarahisar Belediyesi memurlarına yönelik Bem-Bir-Sen ile ‘’Sosyal Denge Sözleşmesi’’ İmzalandı. Sözleşme ile belediyede çalışan memurların, hem ekonomik hem de sosyal haklarında önemli artışlar sağlandı.

4- Zonguldakın Devrek Belediyesinde, TÜM BEL-SENle imzalanan sözleşme kapsamında, memurun sosyal denge tazminatı yüzde 120 olarak artırıldı.

5- Aydın Çine Belediyesi memurları için Tüm Yerel Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Bozkurt arasında sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı.

6- Adapazarı Belediyesi, sosyal denge tazminat anlaşmasının yapıldığını ve memurların özlük haklarının iyileştirildiğini duyurdu.

7- Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan sosyal denge tazminatı sözleşmesi ile memurların yüzde 95 olan tazminat oranı yüzde 100e çıkarıldı .

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı