Bakan Bilgin, Ali Yalçın’ın "Zammı Biz Aldık" İddialarını Reddetti

Vedat Bilgin, Ali Yalçın’ın İddialarını Reddetti: Memur Zammı İle Sendikaların İlişkisi Var mı?

Memurlar 12.05.2023, 22:00
Bakan Bilgin, Ali Yalçın’ın "Zammı Biz Aldık" İddialarını Reddetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde HAK-İŞ Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, Temmuz ayında gerçekleştirilecek düzenleme ile memur maaşlarının en düşük seviyesinin 22 bin lira olacağını belirtmişti. Bu, memur topluluğu için sevindirici bir haber olarak karşılandı. Ancak durumun ardındaki detaylar, işin karmaşık bir hal almasına neden oldu.

Erdoğanın bu açıklamasından hemen sonra Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, memur maaşlarının artışının kendi çabalarının sonucu olduğunu iddia etti. Yalçının bu iddiası, tüm memurlar arasında hızla yayıldı ve kısa sürede büyük bir etki yarattı. Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, durumun Yalçının iddia ettiği gibi olmadığını belirtti.


Bakan Bilgin, NTV Televizyonuna verdiği röportajda, maaş artışının, memur sendikalarının talepleriyle bir ilgisinin olmadığını açıkladı. Bu durum, memur maaşlarının artışı ve sendikaların rolü konusundaki tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Bilgin’in açıklamaları, Ali Yalçının iddialarını yalanlama niteliğindeydi. Bu durum, memur maaşlarındaki artışın memur sendikalarının mücadelesi sonucunda mı, yoksa hükümetin kendi kararı sonucunda mı olduğu konusunda soruları gündeme getirdi.

Sonuç olarak, memur maaşlarındaki artışın kimin çabaları sonucunda gerçekleştiği konusu belirsizliğini korurken, Bakan Bilgin ve Yalçın arasındaki bu karşılıklı açıklamaların etkileri ve sonuçları merakla bekleniyor.

Yorumlar (4)
vatandaş 3 hafta önce
ali yalçın sen memuru birtek masada satmadın sandıktada bak sen sattın gidin chpye oy verin dedin bu milletin ve reisin günahı senin boynuna
YUNUS YOL 3 hafta önce
BUNLAR DA UTANACAK SURAT YOK
barbaros 3 hafta önce
bakan bey doğru söylüyor.sendikanın hiç bir kazanımı yok. devlet (hükümet) neyi lütfedip verirse sendika benim kazanımım diyor.bu sadece memur-sen için değil,diğer sendikalar için de geçerli.yani hangisi yetkili olursa olsun tüm kazanım(diye yutturmaya çalıştık)ları hükümetin verdiği kadardır.
YUSNUS 3 hafta önce
SEN LASAN ALSAN HER ZAMAN Kİ GİBİ 3 ÜN 1 RİNİ ALIRSIN
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı