Çalışma Bakanı: 2024'te yapılacak memur zammı yüzde 50'ye yaklaşacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın yüzde 50'ye yaklaşacağını söyledi. Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da sürdüğünü vurguladı.

Memurlar 22.09.2023, 23:00
Çalışma Bakanı: 2024'te yapılacak memur zammı yüzde 50'ye yaklaşacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankarada gazetecilere açıklama yaptı.

Memur maaşlarına dikkati çeken Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların devam ettiğine vurgu yaptı.

Işıkhan, "Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." dedi.

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Işıkhan, "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." diye konuştu.

Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlattı.

TRT

Yorumlar (1)
Eğitimci 6 ay önce
Sayın bakan enflasyon farkına zam diyorsa ve buna yetkili sendika ve diger sendikalar tepki göstermiyorsa umut yok demektir.Sağlık Bakanlığında haziran ayında işe başlayan lise mezunu güvenlik görevlisi 26 bin TL ile başladı.artı ikramiyesi var.40 yıllık öğretmen maaşı 27 bin Tl ve varsa ek dersi.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı