Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura ek ödeme talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura ek ödeme talimatı!

Memurlar 18.05.2023, 21:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura ek ödeme talimatı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan memura kira yardımı verilmesi için talimatı ilgili Bakanlıklara verdi. Büyükşehirlerdeki memurların hayat şartlarının iyileştirilmesi için düğmeye basıldı. Metropollerde çalışan memurlara büyükşehir tazminatı ödenip kira yardımı yapılacak.

MEMURA KİRA YARDIMI İÇİN TALİMAT BAŞKAN ERDOĞANDAN

Başkan Recep Tayyip Erdoğanın açıkladığı AK Parti seçim beyannamesinde "İstanbul başta olmak üzere bölgesel geçim endekslerini dikkate alınarak kamu çalışanlarının sosyoekonomik koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapacağız" vaadi dikkat çekmişti.

Beyannamede yer alan projenin detayları ortaya çıktı. Büyükşehirlerde son dönemde özellikle kiralarda önemli bir artış oldu. Bu nedenle kira desteği için Başkan Erdoğanın talimatı sonrası düğmeye basıldı.

Memurun rahat nefes alması için 28 Mayıs seçimlerinden hemen sonra yapılacak düzenlemeyle metropollerde yaşayanlara Doğu ve Güneydoğu Anadoluda görev yapan memura benzer şekilde ödemeler yapılacak.

- Memura büyükşehir tazminatı ödenecek
- Memurun görev yaptığı il ve ilçeye göre kira yardımları yapılacak
- Öğretmen, polis gibi meslek grupları için özel lojman olanağı tanınacak

14 Mayıs seçimleri sonrası Antalyadan milletvekili seçilen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalyada bir otelde Cumhur İttifakına üye parti temsilcilerinin yer aldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

MEMURA KİRA YARDIMI

Sorunlara ve planlamalara değinen Çavuşoğlunun gündeminde fahiş kira zammı vardı.

Çavuşoğlu kira düzenlemeleri hakkında yaptığı açıklamada büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı yapılacağını duyurdu.

sabah

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı