Cumhurbaşkanından toplu sözleşme ve memura zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memurların 7. Dönem Toplu Sözleşme süreci, memur ve emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu

Memurlar 21.08.2023, 20:41
Cumhurbaşkanından toplu sözleşme ve memura zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memurun toplu sözleşme sürecinin devam ettiğini ve ay sonuna kadar süreceğini belirterek, "Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme süreci ve emekli maaşlarına ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"Emeklilerimizi de memnun edecek adımları atacağız"

Şu anda memurlarla ilgili çalışmayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız yetkili sendikalarla sürdürüyor. Bu ay sonuna kadar da devam edecek. Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız.

Yorumlar (2)
barbaros 1 ay önce
valla katılıyorum reisimize.memura reisimiz bu kadar zam verirken kılıçdaroğlu emekliyi sefalet ücretine mahkum etti. olmaz ki ama.
Zeki 1 ay önce
En düşük kamu işçisi 28 bin üzeri alıyor, 80-90 bin alan işçi var. Memurun maaş zammı gündeme geldiğinde hiç işçinin yüksek maaşı söz konusu olmuyor. Memura zam konusu açılınca bütün kesimlerle kıyas yapılmaya çalışılıyor. Memura zam verdirmemek için ulusal tv lerin yorumcuları her türlü olumsuz yorumu yapıyorlar. Memurun zammı gündeme geldiğinde neden bağkur yada işçi emeklisi memura konu efiliyor. Düşük emekli maaşı alanlar az prim ödedikleri için düşük alıyor. Herkes eşit prim ödese zaten maaşlar eşit olur. En düşük memur maaşı 22 bin almıyor. 20 bin beşyüz alıyor. En düşük kamu işçisi 28 bin üzeri alıyor. İşçiye verirken kimsenin sesi çıkmıyor. Bunun sebebi de sendikalar.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı