Kaymakamlar kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Kaymakamlar kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Memurlar 24.08.2023, 12:07 24.08.2023, 12:24
Kaymakamlar kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararıyla 255 kaymakamın görev yerinin değiştirildiği ve deprem bölgelerinin de yer aldığı atamalar arasında kamuoyunda gündeme gelmiş isimlerin de bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Yayımlanan karara göre 491 ismin yeri değişti 255 kaymakam atandı. Kararla, Ankarada 6 vali yardımcısı ve 9 kaymakam, İstanbulda 6 vali yardımcısı ve 14 kaymakam, İzmirde 5 vali yardımcısı ve 5 kaymakamın ataması yapıldı.

ATAMALARDA KAMUOYUNDA GÜNDEME GELMİŞ İSİMLER DE YER ALIYOR

Resmi gazetede yayınlanan atama kararnamelerin tamamı için tıklayınız

Sö zkonusu atamalar arasında kamuoyunda gündeme gelmiş isimler de yer alıyor. Bunlardan biri de dönemin İlçe Emniyet Müdürünün guletini Valiye bildirmesiyle gündeme gelen Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy. Muğlada emniyet müdürünün merkeze çekilmesi ve vali değişiminin ardından bu kez Marmaris Kaymakamı Ersoyun da görev yeri değiştirilerek Kocaeli Valisi olarak atandı.

Ankara ve İstanbul Vali Yardımcıları ile kaymakamlıklarda da değişikliğe gidilen kararda, deprem bölgesindeki kaymakam ve vali yardımcılarının da görev yerleri değiştirildi. Hatay Vali Yardımcılığı yaptığı dönemde, Defne Parkındaki gönüllülerin depremzedelere yardım etmesini engellemesi ve konforlu konteynerde yaşamasıyla gündem olan Harun Kaya da Ankara Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı