Memur 500 milyon lira para toplayıp kayıplara karıştı!

Saadet zinciri vurgunu bu kez Zonguldak Çaycuma'da gerçekleşti. 34 yaşındaki Gümrük memuru F.Y., onlarca kişiden yaklaşık 500 milyon lira toplayıp sırra kadem bastı. Durumu anlayan yaklaşık 100 kişi F.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Memurlar 05.11.2023, 19:03
Memur 500 milyon lira para toplayıp kayıplara karıştı!

Bir saadet zinciri daha! Zonguldak Çaycumada görevli bir gümrük memuru, saadet zinciri yaratarak birçok kişiden yaklaşık 500 milyon lira toplayıp kayıplara karıştı. Mağdur vatandaşlar, dolandırıldıkları gerekçesiyle adli makamlarda hukuki süreci başlattı.

Zonguldak Çaycuma ilçesi Ali Köyü nüfusuna kayıtlı F.Y. isimli İstanbul’da Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nde çalıştığı zamanlarda ucuza mal alıp pahalıya sattığını belirterek çok sayıda kişinin parasını aldı. En son büyük bir vurgun yapan F. Y. yakalanacağını anlayınca kayıplara karıştı.

Gümrükte kalan malları çok uygun fiyata alıp satıştan kar payı vereceğini söyleyerek aynı yöntemle yaklaşık 50 kişiyi dolandırdığı öğrenilen 34 yaşındaki F.Y., dolandırdığı bir kişinin güvenini kazanmak için 1 milyon 100 bin lira borç bile vermiş.

İstanbul’da Gümrük Müdürlüğü’nde çalışırken memleketi Çaycuma’ya gelerek önce hemşehrilerinin güveni kazandı. Piyasa değeri yüksek olan çok sayıda ürünün gümrükte el konulduktan sonra çok ucuza satın aldığını ve pahalıya satarak yüksek kar elde ettiğini belirten F.Y. ilk olarak akrabalarını sisteme dahil etti. Ali Köyü’nde ki akrabalarını da dolandıran Yiğit gurbetçilerden de toplu para aldıktan sonra kayıplara karıştı. Annesinin adına sahte açtığı sahte hesaplar ile sahte dekontlar üreten F. Y., vatandaşları bu yolla dolandırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı