Memur maaşlarına refah payı zammı gündemde

Türkiye Kamu- Sen, 2024 Ocak ayında memurlara yüzde 10 refah payı verilmesini yenidan kamuoyunun gündemine getirdi.

Memurlar 07.11.2023, 15:59
Memur maaşlarına refah payı zammı gündemde

Artan enflasyon ile birlikte memur maaşlarının alım gücünün iyice azalmasına tepkiler geliyor. Türkiye Kamu- Sen, 2024 Ocak ayında memurlara yüzde 10 refah payı verilmesini yenidan kamuoyunun gündemine getirdi.

Ocak ayında memurların maaşlarına alacakları zam oranının son iki ay çıkacak enflasyonun belli olmasıyla birlikte netleşeceğini aktaran Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveciden 2024 Ocak ayında memurlara yüzde 10 refah payı verilmesi açıklaması geldi.

Türkiye Kamu-Sen Bölge İstişare Toplantılarının üçüncüsü Samsun düzenlendi. Buradaki konuşmasında teşkilat yöneticileri ve üyelere seslenen Genel Başkan Önder Kahveci, memurlara yüzde 10 refah payı verilmesi gerektiğini belirtti.

Önder Kahvecinin açıklaması şu şekilde ;

Dönem sonlarında verilecek olan enflasyon farkı sıfır zam demektir. Bu da memurların maaşlarını artırmak değil enflasyona endekslemek anlamını taşımaktadır. Memurlarımızın ekonomik sorunlarının çözümü, enflasyonun üzerinde bir maaş zammı, geçmiş dönem zararlarının telafisi ve alım güçlerini artıracak olan refah payı uygulamasından geçmektedir. Yıllardır dile getirdiğimiz üzere refah payı ısrarımızı bugün Samsun’dan bir kez daha yineliyorum. 2024 Yılı Ocak ayında kamu görevlilerimize “YÜZDE 10 REFAH PAYI verilmelidir. Memurlarımıza refah payı verilmesi Türkiye Kamu-Sen’in olmazsa olmazıdır, kırmızı çizgisidir. Enflasyon beklentilerinin sürekli yükseltildiği bu ortamda kamu çalışanlarına ve emeklilere verilmesi öngörülen yüzde 15’lik artış enflasyonun dahi altında bir oran olarak kalacaktır. Bu bakımdan kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin ücretleri yeniden gözden geçirilmelidir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı