Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Memur-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

Memurlar 27.11.2023, 20:24
Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sendikal faaliyetlerin ve saha çalışmalarının yanı sıra Gazze’deki katliam ve insanlık dramının ele alındığı toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Konfederasyon bünyesindeki sendikaların genel başkanları ve komisyonların başkanları katıldı.

Toplantıda ülkemizdeki ekonomik tablo, kamu görevlilerinin talep ve beklentileri, enflasyonun yükseliş hızındaki gerileme ile maaş ve ücretlerin satın alım gücü üzerinde istişareler gerçekleştirildi.

İşgalci İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü soykırıma karşı Memur-Sen teşkilatının her türlü mecrada Filistinli mazlumların yanında olduğu ve kamuoyu oluşturacak çalışmaların zulüm bitene kadar devam edeceği vurgulandı.

Toplantıda ayrıca Memur-Sen’in son olarak Kızılay ve İHH ile birlikte başlatarak ilk etapta 5 milyon TL bağışladığı ve vatandaşların kısa mesaj ve IBAN üzerinden katılabildiği “İnsanlık Ölmesin” Filistin’e Yardım Çağrısı kampanyası değerlendirildi. Kampanyanın kamu görevlileri nezdinde geniş kabul gördüğü vurgulanırken, daha geniş kitlelere ulaştırılması doğrultusunda iletişim mecralarının aktif kullanılmasının sürdürülmesi gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı