Memura TOKİ'den Ev Almada Öncelik Tanınacak

Hükümetin sunmuş olduğu yeni tekliflerle doktor, hemşire ve öğretmen gibi meslek gruplarına TOKİ'den ev alma hakkında öncelik

Memurlar 19.08.2023, 15:33
Memura TOKİ'den Ev Almada Öncelik Tanınacak

Doktor, Hemşire ve Öğretmenlere Özel TOKİ Önceliği Ne Anlama Geliyor? Hükümetin sunmuş olduğu yeni tekliflerle doktor, hemşire ve öğretmen gibi meslek gruplarına TOKİden ev alma hakkında öncelik ve diğer sosyal haklarla ilgili yenilikler gündemde.


2024-2025 Toplu Sözleşme Görüşmeleri Sonuçları
Yeni toplu sözleşme görüşmeleri sonrasında milyonlarca memuru ilgilendiren önemli kararlar alındı. 2024 yılı zam oranları belirlendi ve hükümetin sunduğu tekliflerle sosyal ve mali haklarda iyileştirmeler yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli İçin Öngörülen Zam Oranları
Hükümet, 2024 yılının ilk yarısı için %15, ikinci yarısı için %10 zam teklif etti. Bu tekliflerle 2024te kamu personeli için yüzde 43e kadar varabilecek bir maaş artışı öngörülüyor.

Memura TOKİ Önceliği
Memurlar için en dikkat çeken madde ise TOKİ önceliği oldu. Bakan Işıkhan, bu düzenlemeyle evi olmayan memurların TOKİ konutlarında öncelikli olacağını ve böylelikle ev alma şanslarının artacağını belirtti.


Diğer Öne Çıkan Düzenlemeler
Bunun yanı sıra, memurlar için bir dizi sosyal hakla ilgili düzenlemelerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. Görevde yükselme sınavları daha düzenli yapılacak, ayrıca hacca gidecek memurlar için ayrı izin hakları ve engelli memurlar için lojman kolaylıkları getirilmesi gündemde.

Hükümetin sunduğu yeni tekliflerle memurlara birçok sosyal ve mali hak kazandırılması planlanıyor. En dikkat çekenlerden biri olan TOKİ önceliği, doktor, hemşire ve öğretmen gibi meslek gruplarına büyük avantajlar sağlayacak gibi görünüyor. Bu gelişmelerin yakından takip edilmesi memur ve memur adayları için büyük önem taşıyor.

Yorumlar (1)
Kürşad 2 ay önce
Emekliler bankaya gidince araç kredisi bile vermiyorlar.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı