Memurlara, yüzde 10 refah payı ve 3600 ek gösterge hakkında yeni açıklama

Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen'li yetkililerden, memurlara 3600 ek gösterge ve yüzde 10 refah payı konusunda yeni açıklama geldi.

Memurlar 29.12.2023, 16:32
Memurlara, yüzde 10 refah payı ve 3600 ek gösterge hakkında yeni açıklama

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Orhan Kütük ve Erhan Bayram, memurların dört gözle haber beklediği ek gösterge ve maaş zamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Birinci derecedeki tüm kamu çalışanlarına ek gösterge düzenlemesini hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kütük, 3600 ek gösterge için 30 Şubat ayı mı bekleniyor? diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Devletin sözü havada bırakılamaz. Birinci dereceye gelen ve şartları uygun olan tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri 3600’e yükseltilmelidir.”

MEMURLARA %10 REFAH PAYI İSTİYORUZ
Kamu çalışanlarının yıllardır enflasyonun altında ezildiğini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Erhan Bayram ise, iğneden ipliğe gelen fiyat artışlarına dikkat çekerek, gerek kamu çalışanları ve ailelilerini gerekse emeklilerin adeta dar boğaza bıraktığını söyleyerek, “Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman söyleriz; enflasyon kadar zam, zam değildir. Gerçek zam, enflasyon üzerinde bir refah payı ödemesi ile gerçekleşecektir. Büyüyen ekonomiden, artan milli gelirden kamu çalışanları da faydalanmalıdır. Bunun da yolu, refah payı uygulamasının kalıcı hale getirilmesidir. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen olarak 2024-2025 yılı için maaş artış oranlarının yanı sıra yüzde 10 refah payı ve enflasyon farkını aylık maaşlara yansıtılmasını istiyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı