Temmuzda memura verilecek zam oranı açıklansın!

Temmuzda memura verilecek zam oranı açıklansın!

Memurlar 10.05.2023, 16:53
Temmuzda memura verilecek zam oranı açıklansın!

Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, temmuz ayında kamu görevlilerine verileceği ifade edilen “refah payı” oranı veya miktarının açıklanmasını istedi
 

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün kamu işçileri ile ilgili açıkladığı zam oranları sonucu işçi ve memur arasında takribi 2 kata yaklaşan, ikramiye ve tediyelerle birlikte 23 bin TL’ye karşılık; memur maaşları ortalama 12 bin aralığında kalmıştır. Meydana gelen gelir farkları nedeniyle Devlet Memurlarında ciddi tepkilere neden oldu, oluyor…

Temmuz ayında kamu görevlilerine yapılacak, rutin zamların dışında, verileceği ifade edilen “refah payı”nın oranı an itibarı ile çok büyük önem kazanmıştır.

Temmuz ayında kamu görevlilerine verileceği ifade edilen “refah payı” oranı veya miktarı ile ilgili olarak, bir açıklama yapılması elzemdir. Ortalama memur maaşlarını, en az işçi maaşları seviyesine çıkarmayan, hiç bir oran veya seyyanen tutar, kamu görevlilerinin infialini durduramaz.

Kamu görevlileri, maaş ve özlük hakları konusunda, bugün bu duruma düşmüş ise, haklı olarak infial halinde ise, bu durumun tek sorumlusu 12 yıllık yetkili sendikadır.

Bakan Vedat Bilginden çıraklık ve staj sigortası açıklaması
Bakan Vedat Bilginden çıraklık ve staj sigortası açıklaması
Kamu görevlilerinin infial ve tepkilerini gösterecekleri, ifade edecekleri muhatap; yetkili sendika ile üye olarak, yetkili sendikaya destek veren kamu görevlileridir.

Ne hazindir ki; kamu görevlileri kendilerini bu duruma düşüren, yetkili etkisiz sendikaya hala destek vermekte, tepki göstermemektedir.

Türk Büro-Sen, yetkili sendika değil, yetkiye en yakın sendikadır. Kamu görevlileri, titreyip kendine dönmedikçe, “kurt’la kuzuyu yiyip, çobanla ağlaşanları” masadan uzaklaştırmadıkça, sonuç değişmeyecektir.

nel Başkanı Tuğrul Türkeş, temmuz ayında kamu görevlilerine verileceği ifade edilen “refah payı” oranı veya miktarının açıklanmasını istedi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı