Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Statü Değişikliğiyle Memur Statüsüne Geçirilsin

Üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçirilmeleri talebini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha önce seslendik.

Memurlar 12.02.2024, 21:16
Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Statü Değişikliğiyle Memur Statüsüne Geçirilsin

Üniversiteli işçiler Derneği üyesi Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Yıllardır süre gelen mağduriyetin giderilmesi adına, "Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler Ve Kitlerde üniversite mezunu sürekli işçi statüsünde çalışan personellerin, yaklaşan seçim öncesi, süreli-süresiz sözleşmeli personellere verilmesi planlanan memuriyet statüsünü biz Üniversiteli İşçilere statü değişikliği yasası ile giderilmesini talep ediyoruz."
MALİ YÜKÜMÜZ YOK

Memur statüsüne geçirilmeleri halinde devlete ekstra bir yük oluşturmayacaklarını belirten üniversiteli işçiler mevcut koşullardaki yüklerinin daha fazla olduğunu kaydediyor. Memur statüsüne geçmek isteyen üniversiteli işçi sayısı binlerle ifade edilirken TBMMden gelecek müjdeyi bekliyoruz.


Üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçirilmeleri talebini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha önce seslendik. Bir mektupla kaleme alarak Erdoğan’a dertlerini anlatan Biz üniversite mezunu kamu işçileri, ‘Kamu maliyesine ilave bir yük getirmeden Yeni Türkiye Yüzyılını inşa etmede daha etkin rol oynayacak nitelikli ve yetişmiş kalifiye personel ihtiyacını karşılayacak olan üniversite mezunu kamu işçilerinin 2015 yılında imza altına alınan ancak henüz uygulama alanı bulmayan 3. Dönem Toplu sözleşmede 36/1 madde gereğince statü değişikliği talebimizi takdir ve tensiplerinize arz ederiz."


Mustafa ARSLAN
Üniversiteli İşçiler Derneği Genel Kurul Üyesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı