26.10.2020, 00:04

Mevlid-i Nebi Haftasının Düşündürdükleri !

Fahri Kainat efendimizin alemlere rahmet olarak gönderildiği tarihin yıl dönümünde “Mevlidi Nebi Haftası”nda değişik etkinlikliklerle onun örnek hayatını anlama, hayatımıza uyarlama, üzerinde ziyadesiyle düşünmek için çaba içerisindeyiz.

Onun için Allaha hamd, efendimiz Sav’e Salatü Selam olsun.

O’nu (Sav) anlamak, elbetteki yolundan takip etmek izinden yürümekle mümkün olur. Çünkü risaletiyle alemleri zulmetten kurtarıp, karanlıkları aydınlığa kavuşturmuştu. Örnek hayatı ile de yaşadığı zamanı “Asrı Saadet”e dönüştürmüştü. Belli ki efendimizin hayatının örnek hayat olduğu her dönem saadet asrı olmaya adaydır.

Yaşadığımız asırdaki çürümüşlüklerin, kokuşmuşlukların tek çareside yine Peygamberimizin izinde yürümekten geçmektedir. Çok uzaklara gitmeden birkaç gün içersinde basında, sosyal medyada, sosyal hayatta gündem olan olaylara baktığımızda ifade ettiklerimizin ne kadar önemli hususlar olduğunu görmek mümkündür.

Bir taraftan, medeniyet ve çağdaşlık teraneleriyle insanlığa maddeci yaklaşım, materyalist düşünce,seküler inanç sistemi alabildiğine iliklere kadar nakşedilmeye çalışılırken, diğer taraftanda bu düşüncelerin hayata geçmesinin önündeki engelleri bir bir kaldırmaya çalışıyorlar.

Bu düşence eksenindeki küresel hareketin içerisinde bulunduğu tezatları görmeden, dikte ettikleri hayat tarzının aslında bize ait olmadığını anlayamayız. Onlar bize modern hayat, özgür düşünce, çağdaşlık gibi kulağa hoş gelen iksiri bol kelimelerle gelecekler, adeta altın tepsinin içerisinde zehiri şerbet diye içireceklerdir.

İslamı ve müslümanları münferit olumsuzluklar, kişisel hatalar üzerinden ellerinden gelse tarih sahnesinden silmeye çalışacaklar. Buna alet olan müslümanlar büyük bir vabelin yükünü taşıyacaklar elbette. Ancak islama düşman olanlar algı yapmada gerçekten çok mahir olduklarını gösterdiler. Adamlar “hem dayak atıyorlar hem de bizi dövüyorlar” diye çığlık atıyorlar, işin ilginç tarafı da etraftakileri buna inandırıyorlar.

Bir Mevlidi Nebi haftası arefesinde Fransa cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde kamu binalarına Peygamberimize hakaret içerikli görseller yansıtıldı. İşte bu çevreler yine suskun yine sessiz, ama biz susmayıp bunları dile getirmeye, gücümüz ve nefesimiz kadar müslümanları uyandırmaya devam edeceğiz.

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ HELAK ETME ALLAHIM

Bizi bizimle, içimizdeki beyinsizlerle vurmaya çalışıyorlar. İslama tetiği çekenleri ne olur artık tanıyın. Onların içimize sızdırdıkları düşünceleri, düşünce sahiplerini görün ve tanıyın. Hem müslüman olduğunu, hemde İslam ve müslümanlara cephe açmaktan geri durmayanları tanıyın. En önemlisi de bunlarla mücadelede en etkili yöntem twit savaşları ile değil, örnek bir hayat yaşarak insanlığa “Rol Model” olmakla mümkün olacaktır

Merhum Akifin dediği gibi

Allâha güven, sa'ye sarıl, hikmete râm ol
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol

İçerisinde bulunduğumuz hafta güzel bir hafta. Mevlidi Nebi haftamız hayırlara vesile olsun. Selam ve Muhabbetlerimle…

Hasan DEMİRCİ

Hasandemirci1@hotmail.com

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13