Okullar tekrar kapanacak mı 2021? Online (uzaktan) eğitim kalıcı mı olacak?

Okullar kapanıyor mu, uzaktan eğitim nasıl olacak? Koronavirüs vaka sayıları kademeli normalleşme sonrası günbegün artıyor. Bu durum en başta öğrenci ve velileri endişelendiriyor. İşte detaylar..

Milliyet 24.03.2021, 09:59
Okullar tekrar kapanacak mı 2021? Online (uzaktan) eğitim kalıcı mı olacak?

Okullar kapanıyor mu, uzaktan eğitim nasıl olacak? Koronavirüs vaka sayıları kademeli normalleşme sonrası günbegün artıyor. Bu durum en başta öğrenci ve velileri endişelendiriyor. Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun açıklamaları sonrası "Okullar tekrar kapanacak mı? Online (uzaktan) eğitim kalıcı mı olacak?" soruları iyice artmaya başladı.

Artan koronavirüs vakaları sonrası durum vatandaşları endişeye sevk ediyor. 20 bin barajını da geçen vakaların ardından öğrenciler ve veliler tedirgin... Kısıtlamaların tekrar gelip gelmeyeceği sık sık dillendirilirken öğrenci ve veliler "Okullar tekrar kapanacak mı? Online (uzaktan) eğitim kalıcı mı olacak?" sorusuna yanıt arıyor.

OKULLAR TEKRAR KAPANACAK MI? 
Okulların tekrar kapanmasıyla ilgili henüz açıklama yok. Gözler bir sonraki Kabine toplantısına çevrilmiş durumda...

OKULLAR TEKRAR KAPANACAK MI? 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamada "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu. Bundan sonraki süreçte hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz. Birçok okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygun" dedi. Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti:

DİJİTALLEŞME HIZLANDI 
Uzaktan eğitim dönemi, oluşturduğu güçlüklerin yanında büyük fırsatlar da getirdi. Bakanlığımız tarafından yıllardır gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim-öğretim ortamlarının teknolojiyle bütünleştirilmesi çalışmaları için bir kaldıraç görevi gördü. Bakanlığımızın hâlihazırda var olan altyapısı, uzaktan eğitimin başlaması ile daha da güçlendirilerek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından daha sık kullanıldı. EBA platformu dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi haline geldi.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33