Aydın Valisi kimdir? Yakup Canbolat kaç yaşında, hangi partiden?

Aydın Valisi olan isim araştırılıyor. Adını sıklıkla duyduğumuz isimlerden biri olan Yakup Canbolat hakkında merak edilenler var. Son zamanlarda gündemde olan isimler arasında yer alan Yakup Canbolat hakkında merak edilenler Aydın Valisi kimdir? Yakup Canbolat kaç yaşında, hangi partiden? soruları ile araştırılıyor.

Mülkiye 26.10.2023, 21:17
Aydın Valisi kimdir? Yakup Canbolat kaç yaşında, hangi partiden?

Gündemde yer alan isimlerden biri olan Yakup Canbolat hakkında detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar adıyla sıklıkla karşılaştığı isim olan Yakup Canbolatın hayatını araştırıyor. Peki, Aydın Valisi kimdir? Yakup Canbolat kaç yaşında, hangi partiden?

AYDIN VALİSİ KİMDİR?

Aydın Valiliği görevini yapan isim Yakup Canbolatdır.

YAKUP CANBOLAT KİMDİR?

Yakup Canbolat (d. 1969, Alaca, Çorum, Türkiye), Türk bürokrat, Aydın Valisi.

1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1992 yılında Konya Valiliği kaymakam adayı olarak mülki idare amirliğine başladı. 1995 yılında Durağan kaymakamlığına atandı. Sırasıyla Durağan, Yedisu, Cumayeri, Kâhta kaymakamlıkları, Yozgat Vali Yardımcılığı, Söğüt kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Hakkâri valiliği görevinde bulundu. 1 Haziran 2016 tarihinde Konya valisi olmuştur. 2018 yılı Ekim ayında yayınlanan kararname ile Bursa valiliğine atandı. 10 Ağustos 2023 tarihinde Aydın valiliğine atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı